0
0

Ahoj, chtěli bychom tam po novém roce vyrazit s manželem a naším 3 letým synem Honzou. Ráda bych se zeptala na veškeré očkování, které jste před cestou řešili, hlavně pak pro dítě a jak očkování snášelo.

Dále bych se chtěla zeptat, jestli je Srí Lanka vhodná pro lidi, kteří neumí moc anglicky. Zatím nás na našich dovolených jazyk dost limitoval, proto jsme obvykle volili cestování s CK. Rádi bychom to nyní poprvé vyzkoušeli sami, stále se ale rozhodujeme. Pokud se nakonec rozhodneme pro CK, je tady někdo, kdo by nám s výběrem cestovky uměl poradit? Manžel našel tyto stránky: Dovolená Srí Lanka.  Máte s nimi někdo nějakou zkušenost, ať už positivní či negativní?

Moc děkuji za odpovědi, Lenka.

0
0

Ahoj Lenko,

odpovím obecně, protože těch dotazů máš hodně a osobně jsem na Srí Lance s dítětem nebyl, stihli jsme to před ním 🙂

Na Srí Lance je někdy problém se dorozumět, i když anglicky či jiným jazykem vládneš 🙂 Ale samozřejmě nějaký jazyk vždycky pomůže. Na normální situace si vystačíš i rukama a nohama, ale v případě nějaké krizové situace je lepší se buď umět dorozumět a nebo mít na telefonu někoho, kdo ti bude tlumočit. Samozřejmě, vždy pomůže chytrý telefon s překladačem (Google translator umí překládat mluvenou řeč – sice to nefunguje úplně na 100%, ale je to fajn). K tomu ale zase potřebuješ mít data, takže si kupte místní SIMku.

Co se očkování týče, na Srí Lanku nepotřebuješ nic zásadního, v podstatě stačí obecná očkování, která v ČR děti dostávají (hexa atp.) a k tomu rozhodně vřele doporučuju mít očkované žloutenky. Srí Lanka je „malá Indie“ se všemi plusy (kultura, jídlo, fajn lidé…) i mínusy (chudoba, binec, špína, hygienické podmínky), takže je nutné s tím počítat.

Upřímně, něco málo nacestováno mám, ale s dětmi jsem si zatím do Asie netroufnul. Nějaké Thajsko nebo něco podobného asi zásadní problém nebude, ale zrovna Srí Lanku bych já osobně se 3 letým cvrčkem neriskoval. Neříkám, že to nejde, určitě to jde a věřím, že v 99% případů bude vše v pohodě. Ale přecijen takhle malé děti mají tendenci vymýšlet kraviny, vše osahávat, některé i ožužlávat a nevím, zda s těmi hygienickými podmínkami, které na Srí Lance panují, je toto úplně ideální. A o zdravotní péči na Srí Lance bych si velké iluze nedělal. O možnosti rychle dojet do nemocnice pak už vůbec ne.

Pokud plánujete jet do nějakého hotelového komplexu na pláži a tam být 14 dní, tak je to v pohodě. Pokud chcete cestovat (tuk tukem, vlakem, busem), tak bych to ještě zvážil. A Srí Lanka rozhodně za procestování stojí. Osobně čekám, až bude dětem aspoň 5 let, ať mají trošku rozum a dá se spolehnout na to, že se s nimi člověk domluví a že nebudou vymýšlet. Pak teprve vymyslíme nějakou cestu do Asie se vším všudy. Do té doby preferujeme spíše země s Evropě bližší kulturou – USA, Kanada, Zéland, nebo třeba se určitě dá i Japonsko, Korea – případně země, kam se jedeš válet do hotelu atp.

Ale pokud jste rozhodnutí, jeďte, jen dávejte pozor. Srí Lanka je krásný ostrov, určitě za to stojí a dá se procestovat i dost levně, takže v tomto směru je to ideál.

Ondra, MAHALO.cz

0
0

Ahoj,

já bych s cestovkou asi nejela. Pokud jedeš s malým klukem, tak se asi nebudeš chtít moc přesouvat a dělat velké výlety. Takže za mě AirBnb. A kouknot se třeba po pěkné pláži, nebo zajímavých místech třeba: https://pandacestuje.cz/sri-lanka-vylety-a-mista-z-moji-uzasne-dovolene/

L

Zobrazuji 2 výsledky
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .