0
0

Čus, lidi.
Chystám se na Kalalau Trail. Článek tady na Mahalo jsem četl. Za něj díky. Mám ještě dotaz. Může se tam stát, že se cesta rozdvojuje a přijde na řadu rozhodnutí „vpravo/vlevo“? Nebo je to tam celou cestu jasný? Díky moc za info. Tomáš

0
0

Ahoj Tome,

krom odbočky na Hanakapiai falls tam další odbočky v podstatě nejsou. Hlavní trasa Kalalau trailu je vždy vyšlapaná nejvíce, takže není moc kde se ztratit. Ono ani není kam odbočit, protože vedle sebe máš na jedné straně moře a na druhé vysoké kopce Na Pali, takže i kdyby sis zašel, tak to bude jen pár stovek metrů.

Až na konci je těch odboček trošku víc, ale bavíme se o úseku pár set metrů před Kalalau beach a hlavní trasa je pořád nejvýraznější.

Takže se neboj, neztratíš se 🙂

Hlavně bacha na počasí a rozvodněné potoky. Nezdá se to, ale ty flash floods tam jsou fakt silné a nebezpečné.

Užij si to, je to opravdu zážitek na celý život!

Ondra, MAHALO.cz

 • Tomas Novotny
  Ahoj, Ondro. Díky moc za odpověď a pravděpodobně i za článek. Zeptám se narovnu. Jelikož tam půjdu sám a koukám teď na videa z tripu na Youtube … tak upřímně z toho mám trochu nervy. :D Není to zase tak hrozný jak to vypadá že? :)
 • Ondra, MAHALO.cz
  Hele, my na to před cestou koukali taky a manželkám jsme to raději ani neukazovali :-) Ale opravdu to není tak hrozné, jak to na těch videích vypadá. Ale rozhodně to chce 1) dobré boty a ideálně i trekové hole 2) sledovat předpověď počasí a nevycházet těsně po silných deštích a nebo pokud jsou nějaké silné deště očekávány 3) netahat obří krosnu (děsně zavází, hlavně na crawler’s ledge, kde s ní budeš dřít o skálu a není to moc příjemné) a 4) být opatrný. Není tam žádné extrémní místo, ale hlavně některé úseky s hliněným povrchem jsou po deštích nevyzpytatelné – kloužou, mohou se sesunout atp. Tak koukat před sebe, koukat kam šlapeš, nepřeceňovat síly a budeš v pohodě. Jo a vem si s sebou nějaké energetické tyčinky – zaberou málo místa a budou se hodit, kdyby docházely síly.
 • Ondra, MAHALO.cz
  pak sem napiš, jak jsi to zvládl. Hned bych šel znova! :)
 • Tomas Novotny
  Díky, Ondro. To mi dodalo odvahu. Jsem na sebe zvědavej. Díky díky … ozvu se. :)
Zobrazuji 1 výsledek
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .