America Tours.png
3.00 (4 recenze)
Jánská 868/8, 460 01 LIBEREC 3

Cestovní kancelář AMERICA TOURS v.o.s. vznikla v roce 1991 a již od svého počátku se zaměřovala na v té době českými turisty teprve objevovaný americký kontinent. Ke cti CK AMERICA TOURS hovoří především skutečnost, že se její majitelé neustále snažili o maximální poznání destinací, kam následně vozili své první klienty.

Díky této snaze, která trvá prakticky až do dnešních dnů, je cestovní kancelář AMERICA TOURS v.o.s. největším specialistou na americký kontinent v české republice a svými službami uchvacují své klienty již v podstatě jedno čtvrtstoletí. Specializace cestovní kanceláře vede k tomu, že její průvodci jsou skutečnými odborníky a zájezdy CK jsou koncipovány tak, aby bylo zajištěno maximální poznání míst, která během jejich zájezdů navštívíte. A že jich není zrovna málo! Zatímco zpočátku se AMERICA TOURS v.o.s. zaměřovala především na Spojené státy americké, dnes již pořádají zájezdy do celé severní, střední i jižní Ameriky.

Neustálá snaha o zdokonalování služeb a znalostí průvodců je dostatečnou zárukou toho, že nabídka cestovní kanceláře AMERICA TOURS v.o.s. uspokojí i ty nejnáročnější cestovatele.

4 z 4 lidí považuje tuto recenzi za přínosnou
Bezva dovolená
4.0( Komunikace 5.00 | Doprava 5.00 | Ubytování 5.00 | Strava 4.00 | Delegát / Průvodce 0.00 | Odpovídalo nabídce? 5.00 )

Jeli jsme okruh západem USA a moc jsme si to s rodinou užili. Je to opravdu o lidech – pokud máte dobrou skupinu a průvodce tak je z velké části vyhráno. Stačí, když bude průvodce bez nálady a zážitek je poloviční, stejně tak když ve skupině budete mít vola, který bude celou dobu jenom prudit (takového měla kamarádka na zájezdu do Vietnamu a vrátila se úplně znechucená 🙂 )…

My měli štěstí a vše probíhalo přesně dle toho, co nám bylo slíbeno. Velmi pozitivně hodnotím schůzku v CK před odletem, kde nám odpověděli na spoustu dotazů (byla to naše první cesta takhle přes oceán, tak jsme toho moc nevěděli), chválím průvodce, který nám toho řekl opravdu hrozně moc a doslova nás každý den utahal 🙂

Pokud pojedu někdy v budoucnu znova do USA nebo na americký kontinent obecně, určitě služby America Tours ráda znova využiji!

5 z 6 lidí považuje tuto recenzi za přínosnou
Spokojenost s CK America Tours
3.3( Komunikace 5.00 | Doprava 4.00 | Ubytování 3.50 | Strava 3.50 | Delegát / Průvodce 0.00 | Odpovídalo nabídce? 4.00 )

S CK America Tours jsme jeli na dovolenou do USA a na americký kontinent vícekrát a vždy jsme byli spokojeni. Ono hodně záleží, co od toho kdo čeká, pokud chcete poznávat, budete spokojeni, pokud si myslíte, že budete jezdit mezi luxusními hotely luxusním busem a to je cílem vaší cesty, tak asi nadšení nebudete.

Ubytování jsme měli průměrné, žádný zázrak ale ani žádná tragédie. Jídlo taky nebyly žádné orgie, ale my tam jeli poznávat a ne se cpát a nebo ležet u hotelového bazénu 🙂

Dobré jsou informativní schůzky před odletem, kde se můžete vyptat na co chcete. Je vidět, že ti lidi své zájezdy znají a místa mají opravdu projetá.

Za sebe tedy říkám, že s CK jsme byli hodně spokojeni a jejich služby určitě využijeme i v budoucnu.

2 z 3 lidí považuje tuto recenzi za přínosnou
Zadne velke nadseni
3.0( Komunikace 2.50 | Doprava 3.00 | Ubytování 5.00 | Strava 5.00 | Delegát / Průvodce 0.00 | Odpovídalo nabídce? 2.50 )

Nase zkusenost s America Tours bohuzel teda neni az tak ruzova, protoze nam zajezd po vychodu usa tak trosku otravil nas pruvodce. Ten byl celou dobu otraveny, bez nalady, porad na nas jen stekal. Clovek aby se z nej dozvedel neco kloudneho, tak to bylo jako u policejniho vyslechu. HRUZA. Zvlast kdyz tam clovek jede poznavat a neco se dozvedet.

Navic cena zajezdu taky neni zrovna levna a nejedna se o chorvatsko za 5000 tak by clovek i cekal nejakou kvalitu. Nevim, jestli je to u CK standardni kvalita sluzeb a nebo jsme meli smulu na pruvodce (protoze jinak bylo vse OK az na zmatky pri odletu zpet do CR, to jsme se zapotili, protoze nas poslali na spatny gate), ale znova to asi zkouset nebudu.

Nase sympatie si america Tours nevyslouzila tak preju vsem, at maji lepsi zkusenost.

never more
1.7( Komunikace 0.50 | Doprava 0.50 | Ubytování 4.00 )

Individuální cesta západ USA + Havaj

S touto firmou již nikdy nepojedu. Připravili mi několik bezesných nocí na dovolené a spoustu nervů. Objednali jsme si individuální cestu a leteckou dopravu. Můj první kontakt byl pan Krucký a byl jsem nadšen. Objednávky a kvalita byly bez problémů. Příjemný, pomohl, poradil, vše skvělé.

Pak nás ale předal k realizaci zájezdu nějaké Knotkové a od nepříjemného pocitu, že obtěžujeme, jsme se dopracovali k hororu. Neschopnost této dámy je monumentální. Již ve fázi před odletem byly její reakce na maily poněkud opožděné – 1-2 týdny. Pravé problémy nastaly až o dovolené. Cesovali jsme autem z Phoenixu do San Francisca, odkud jsme měli letět na Havaj. Letenky nám koupila přes American Airlines (AA), ale let byl operován Alaska Airlines. 4 dny před odletem přišel mail, že let byl bez náhrady zrušen ze strany AA, ale že zajistili náhradu. Měli jsme původně letět v 9ráno a doletět tam v poledne. Náhrada byla 11 hodinová cesta přes  Phoenix s přestupem a přílet v noci. To by rozbilo plány s shuttlem z letiště, srazem s ubytovatelem, …

Překvapilo mě, že údajně zrušený let je stále v nabídce Alaska. Dcera umí naštěstí výborně anglicky. Zavolala na Alaska, kde řekli, že jsme stále vedeni na jejich letu. AA řekli, že to není problém, jen jim musí zavolat cestovka, která to platila, aby uvolnila letenky do Phoenixu a vrátila je zpět na přímý let.

Zavolal jsem do America Tours (ve 3 v noci kvůli posunu času, ale stejně jsem nemohl kvůli tomu spát) a žádal je o vyřešení problému. Knotková nejdříve tvrdila, že je to chyba AA a nejde s tím  nic dělat. Prý to není první problém s AA. Když jsme jí informovali o tom, co řekli v AA, že stačí, aby zavolali, začala uvažovat, že možná pošle mail, ale že nemá adresu. Když jsme ji žádali, aby zatelefonovala, řekla, že nemá číslo. Pomohli jsme jí tím, že je na stránkách AA. Pak něco blekotala o časovém posunu. Informace, že jsou tam 24 hodin denně evidentně nepomohla. Pak se zatvrdila a řekla, že to nejde a že se s námi nebude bavit, že máme letenky a můžeme být rádi, že letíme.

Zkoušel jsem to přes i přes pana Kruckého, který se ale letenkami nezabývá. Snažil se pomoci, ale  tlumočil nám jen její pohádky o zlých AA. K dovršení všeho majitel Am. Tour potvrdil, že ta  Knotková jedná právně.

I pokud bych ten nesmysl přijal, pak se musím ptát, proč koupila letenky u nespolehlivého poskytovatele a nekoupila to rovnou od Alaska.

To byl náš poslední kontakt s touto CK. Ani se nezeptali, jak let dopadl, jestli jsme dalších 14 na Havaji byli spokojeni. Prostě nás hodili přes palubu.

A pokud by vás zajímalo, jak to dopadlo, tak i přes obstrukce a neschopnost Knotkové i majitele jsme letěli přímo s Alaska. Po asi 10 telefonátech s AA a Alaska pořád nechápali, proč CK situaci nenapraví. Pořád jsme byli na přímém letu a měli i sedadla. Problém byl, že oba odlety byly prakticky současně, ale na různých terminálech. Byly to nervy. Pokud by nevyšla Alaska, těžko bysme stihli let AA do Phoenixu. Šli jsme k Alaska a doufali, že to dobře dopadne. Byla tam obrovská fronta a byly nervy, jestli nás vezmou. První letenka vypadla ale druhá se zablokovala. Následovalo dlouhé vysvětlování a 45 min telefonát k AA. Nějaká vysoce postavená managerka u AA situaci vyřešila s tím, že poruší pravidla, bude ignorovat rezervaci CK a přendá letenky na původní trasu. Od Alaska i AA padaly poznámky o neprofesionalitě a stupiditě America Tours.

Takže za mě už nikdy. Pokud by s nimi přesto někdo cestovat chtěl, tak si kupte letenky sami, ať nejste rukojmí diletantů ale můžete si případné problémky jednoduše vyřešit sami.

 

 

Zobrazuji 4 výsledky
America Tours.png před 9 roky
Zobrazuji 1 výsledek