0
0

Historie Tenerife vypráví příběh o události z roku 1706. Bylo to období Trevejo, erupce hory Teide. 5. května 1706 začalo plivání ohně a obrovské chrlení lávy z hory.

Z toho, co bylo psáno, víme, že láva pohřbila velice důležitý přístav Garachico. Lidé měli dost času, aby se bezpečně dostali pryč. Tato největší erupce pak pokračovala dalších čtyřicet dní.

Legenda o historii Tenerife vypráví, že obyvatelé Garachia bez přátel a rodiny našli útočiště v rokli Barranco.

Soutězka se nachází asi deset minut jízdy od Puerta de la Cruz. Legenda dále praví, že z jejich sídla zůstala vysoká románská stavba, která tam pořád někde je.

Nicméně to, co vidíme v těchto místech dnes, jistojistě není ona ruina. Ač to tak nevypadá, tato stavba byla vybudována kolem roku 1900. Svědectví o tom podají například vodní čerpadla. Je ale úžasné, jak styl a stav budovy umožnil mnoha lidem věřit, že je tento dům víc, jak 300 let starý.

Nástěnná malba, stále znatelná, mluví snad o malém kostelíku, nebo kapli. Každopádně se jedná o kousíček historie Tenerife.

Hluboko do nezastřešeného objektu vede asi 350 dobře zachovalých kamenných schodů. Kašna vedle zchátralé budovy poskytuje vodu do dnes.

Zřícenina Los Realejos ale není zdaleka jedinou ruinou na Tenerife. Při procházkách po dlouhém pobřeží ostrova narazíme na další pozoruhodné zříceniny. Zvou nás k prozkoumání, vyprávějí nám příběhy, nebo jen poskytují výhodné místo k rozložení stanu. Jen o málokteré se knihy a historie zmiňuje, ale jsou tu, i se svými příběhy.

Stačí jen jít a poznávat.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .