0
0

Zaragoza, hlavní město stejnojmenné provincie i autonomního společenství Aragonie, se rozkládá v údolí při březích španělského veletoku Ebra a jeho přítoků Huervy a Gállega.

Zaragoza je pátým největším městem Španělska a žije zde více než polovina ze všech obyvatel Aragonie. Město s bohatými a dlouhými dějinami, které bylo založeno na přelomu letopočtu Římany, je proslulé svou vynikající lokální gastronomií a řadou historických staveb, než by neměly uniknout pozornosti cestovatelů.

Rozhodně nesmíte vynechat katedrálu Panny Marie (Catedral-Basílica de Nuestra Señora del Pilar), která byla do své současné barokní podoby vystavěna mezi léty 1681 až 1872 a jejíž stropy zdobí například malby Francisca Goyi. Další významnou sakrální stavbou je v gotickém stylu postavená Catedral del Salvador, rovněž známá jako katedrála La Seo.

Na muslimské období v dějinách Zaragozy upomíná velkolepá maurská pevnost Palacio de la Aljafería z 11. století. Ve městě panuje polopouštní klima se středozemními vlivy, pro které jsou charakteristická velmi teplá a suchá léta a studené zimy. Optimálními ročními obdobími pro návštěvu Zaragozy jsou tak jaro a podzim, kdy jsou hrany teplotních extrémů obroušeny na přijatelnou mez.

Poloha

Poloha: severovýchodní Španělsko, autonomní společenství Aragonie

Souřadnice: 41° 39′ SŠ, 0° 53′ ZD

Plocha: 1 062 km2

Obyvatelstvo

Populace: 701 090

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .