0
0

Cílem dnešní cesty je asi 16 km severozápadně od Chiang Mai chrám Wat Phra That Doi Suthep .Původně jsme se nechali zlákat obchodníky na ulici a zaplatili cestu ke chrámu. Bohužel nás odvezli na jakési parkoviště a tam nás na dlouho odstavili do minibusu a čekali až se naplní. Nakonec jsme si vzali jiného řidiče a jeli s jinou skupinou.(a také podruhé zaplatili).

1676m vysoký kopec Doi Suthep (kopec je pojmenovaný po poustevníkovi Sudevovi). Tady se říká kopec, ale je vysoko jako naše Sněžka. Téměř na vrcholu je , posvátný chrám založený roku 1383 králem Keu Naomem. Ke chrámu Wat Phra That Doi Suthep vede 300 schodů. Schody jsou lemovány dračími hlavami.Chrám je zlatý a třpytí se na velikou dáku.Uvnitř nádvoří chrámu chodíme bosi a nasáváme poklidnou až mystickou atmosféru .Množství lidí a zvyšující se úpal nás však brzy popohání dál.

Do chrámu proudí stovky poutníků . O svátcích je zde velké lidské hemžení. Celý chrám je až snově pohádkový. Při dobré vyditelnosti je nádherný výhled na celé Chiang Mai a jeho malebné okolí (bohužel my měli dost velký mlhový opar a tak viditelnost byla dost mizerná). Uvnitř kláštera mimo jiné můžete spatřit jedno z nejsvětějších chedi ve stylu Lanna zakončené pětiposchoďovým zlatým slunečníkem. Stálé dunění zvonů je další možností jak poutníci pokoušejí své štěstí.

Ke chrámu vede prý i lanovka ( ale my jsme ji neviděli a je možné , že to je už minulost?)

Chrám je lepší navštívit v ranních nebo večerních hodinách. S přibývajícím časem bylo dost úmorné vedro

Nedaleko odsud je Phra Tamnak Phu – zimní palác královské rodiny s palácovými zahradami.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .