0
0

Je konec srpna, největší vlny horka polevily a nastalo krásné a tentokrát už příjemné teplo září. Naši klienti, opravdoví milovníci historie, se rozhodli, že vyrazí do stařičké Káhiry.

Je to výlet, který pravidelně pořádáme a turisté mají v rámci našeho programu možnost vidět jeden ze sedmi divů světa, pyramidy v Gíze, Sfingu a určitě nejde nenavštívit Egyptské muzeum, které se nachází na slavném náměstí Tahrir square. Vyrážíme ještě za tmy, v noci, abychom stihli navštívit všechny ty krásy, které Káhira nabízí.

V brzkých raních hodinách přijíždíme do tohoto města, kterému se už kdysi dávno přezdívalo „Mother of the world – matka světa“. Autobusem křižujeme toto 20 milionové město, abychom se dostaly do části Gíza, kde se nacházejí pyramidy. Je velmi těžké popsat dojmy při prvním pohledu na pyramidy. Jsou opravdu monumentální a vzbuzují úctu ke své době a svým stavitelům. Nejviditelnější jsou zde pyramidy tři, Cheopsova, Chefrenova a Menkauerova. Přístup k pyramidám dříve začínal u Nilu, který ted teče o něco východněji. Tam dnes najdete Sfingu, jak majestátně střeží vstup do dřívějšího pyramidového komplexu. Po tomto zážitku, kdy sami ani nedokážete věřit, že jste si mohli sáhnout a vidět na vlastní oči něco tak velkolepého, se vydáme do Egyptského muzea. Tam nás čeká obrovská sbírka, která čítá okolo 250 tis. exponátů. Budeme moci vidět sochy, pohřební výbavy, výzdoby chrámů a zádušních komplexů a mnoho jiného.

Zároveň nesmíme zapomenout řádně se posilnit a odpočinout si. Čeká nás výborný oběd, který si dáme na lodi na samotném břehu Nilu. Náš výlet ale ještě nekončí! Program na závěr zpestří návštěva parfumerie, kde se tradičně vyrábí vonné esence.

Duševně naplnění tou krásnou, která už stojí v Káhiře několik tisíc let, se vracíme zpátky do Hurghady. A protože není nouze o povídání o zážitcích z uplynulého dne, cesta zpátky klimatizovaným autobusem příjemně ubíhá. U hotelů, kde naše turisty vysazujeme je třeba ještě popřát „dobrou chuť“ k večeři a zároveň „dobrou noc“. Ta bude určitě dlouhá! Na Káhiru se jen tak lehko nezapomíná!

http://www.ckalex.cz/detail-destinace-delegat-denik/?ArtID=553

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .