0
0

Jeruzalém

cesta taxíkem na státní hranici: 5 JD, vstupní kontrola na celnici: 3 hodiny vidět Jeruzalém: k nezaplacení!

Na konci naší cesty musíme poznamenat, že Izrael představuje špici, ke které budou sousední státy muset ještě dlouhý čas stoupat. Někteří s námi nemusejí souhlasit a i mi sami jsme možná doufali, že se nám podaří najít důkazy o tom že opak je pravdou.

20.8 jsme překročili hraniční přechod Jordánsko-Izrael, který se nachází na jižním cípu obou zemí. Přesto, že nás na hranicích na delší dobu zdrželi (kvůli razítkům ze Sýrie a Libanonu v našich pásech) neměli jsme zde žádné větší problémy, dokonce jsme mohli čekat v klimatizované místnosti, poté co nám byl pečlivě vysvětlen důvod našeho zdržení…

V Jeruzalémě bydlíme přímo v centru Starého města a tedy i všeho nejsvatějšího dění, v hotelu Hebron, který je příšerně starý. Obcházíme všechna svatá místa a tají se nám dech. Ech. Brouzdáme kouzelnými uličkami, …chtěli jsme napsat jaké to je, ale nejde to. Chcete Ježíše, Alláha nebo Davidovu hvězu…vše je k maní blízko a místní Vám udělají dobrou cenu. 🙂

Po návštěvě památníku holocaustu Jad VaSem se nám v pátek podařilo nejprve se zúčastnit poutního procesí po Cestě utrpení, pořádaný Františkány, a poté večer zažít šábes u Zdi nářků. Je to zvláštní město.

Měli jsme dnes štěstí a potkali jsme naší spolužačku Markétu – zkušenou průvodkyní, která nás spolu s účastníky zájezdu ochotně přizvala k prohlídce města. Olivova hora – via Dolorosa – Golgota – Zahradní hrobka…vše s profesionálním výkladem a v češtině!

Fajn.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .