0
0

Na jihozápadě Španělska se v blízkosti pobřeží Costa de la Luz rozkládá městečko Villamartín, které je známou rekreační zónou plnou moderních vilek, rodinných domů a penzionů. Villamartín neleží přímo na pobřeží, ale několik kilometrů směrem do vnitrozemí, v blízkosti vodní nádrže Embalse de Bornos, která vznikla v roce 1961.

V centru Villamartínu najdete vše potřebné pro pohodovou dovolenou. K dispozici máte supermarket, restaurace, diskotéku i podniky s večerní zábavou. V současnosti žije ve Villamartínu okolo 12 tisíc obyvatel.

Villamartín se však proslavil úžasným 18 jamkovým golfovým hřištěm, které navštěvují tak profesionální, tak i amatérští golfisté. Od svého založení v roce 1972 se postupně stalo jedním z nejznámějších a nejzavedenějších hřišť v celém Španělsku. Roku 1994 dokonce hostilo pohár Mediterranean Open, jehož vítězem se stal José María Olazabal. První desítka jamek je výše položená a nabízí tak hráčům možnost pokochat se nádhernými výhledy do okolí. Zbylé jamky jsou schovány v kopcích. Za nejobtížnější jsou považovány jamky číslo 14 a 17. Celé hřiště je bohatě osázeno stromy a keři, vyskytují se zde borovice, cypřiše, olivovníky, růže a řada dalších.

Z Villamartínu to není daleko do městeček Arcos de la Frontera, Jerez de la Frontera, Cádiz a San José del Valle, které si zachovávají svou jedinečnou atmosféru a starodávný půvab. Destinace má navíc výhodnou polohu nedaleko písečných pláží táhnoucí se v délce několika kilometrů podél pobřeží. Na pláži se můžete oddávat relaxaci ponořeni do zlatavého písku, nebo vyzkoušet všemožné vodní sporty.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .