0
0

Malá osada Teno Alto zahrnuje přibližně 50 roztroušených domků, které se nacházejí v horské oblasti Teno. Toto kouzelné místo je známé díky vyhlášenému kozímu sýru, který si zde můžete zakoupit přímo od výrobců.

Malé jádro vesnice tvoří stejně malé náměstí a kaplička. Asfaltová, ale úzká silnice z El Palmaru do Teno Alto je dlouhá asi 7 km a stoupá v zatáčkách až do malé vesničky. Některé její úseky jsou velmi strmé. Okolí i samotná příjezdová silnice jsou lemované pro tuto oblast typickými jalovci a takzvanými „šibeničními stromy“, jak jsou nazývány stromovité vřesovce erica. Pěkná cesta krajinou neustále poskytuje turistům krásné výhledy na horskou oblast Teno.

Autobusem se do vesničky dostanete také z Buenavista del Norte, města na pobřeží Teno, které je nejvíce známé pro své golfové hřiště, které bylo otevřeno u Seve Ballesteros.

Po příjezdu do vesničky si můžete odpočinout v některém z místních barů a nasát tak atmosféru prostého vesnického života. Nenechte si ujít také procházku po okolí. Asi tak 800 m, severním směrem od centra města, se nachází pozoruhodný přírodní úkaz. Jedná se o oblast se silnou erozí, která svým vzhledem připomíná měsíční krajinu. Zvláště působivé je její pozorování při nočním světle.

Jedna část obce je známá jako Los Bailaderos, což naznačuje, že v dávné minulosti sloužilo Gaučům, původním ostrovanům ještě před španělskou nadvládou, ke shromažďování při tancích a oslavách.

Teno Alto leží nad výběžkem Punta del Teno, který tvoří hranici mezi severem a jihem ostrova Tenerife. K výběžku se dostanete po hrbolaté silnici, která vede podél pobřeží nebo pěšky. Najdete zde maják, který je jedním z nejodlehlejších míst na ostrově.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .