0
0

Valencie je jednou z provincí Valencijské společenství. Jméno nese dle hlavního města celého společenství. Na každém kroku nás zde doprovází známky historie, nechybí však ani nádherné pláže a příjemné azurové moře.

Klima v provincii je příjemné. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, kdy mohou teploty vystoupat až nad 30°C.

Cílem dovolené by se tato lokalita měla stát pro všechny, kteří mají rádi procházky historickými místy, nákup na rušných tržištích či odpočinek na pláži a v příjemných kavárničkách. Nabrat síly můžeme posezením u dobrého jídla. Pokud si chceme dát něco skutečně typicky španělského, měli bychom si objednat paellu – jídlo podobné rizotu, nejčastěji se zeleninou či mořskými plody. Hlavní město oblasti nespí ani v noci a tak si i ti, kteří mají rádi party po západu slunce, přijdou na své.

Provincie má každému co nabídnout. Můžeme relaxovat na prosluněných plážích, poznávat historii či stoupat k vrcholkům hor, procházet se říčními údolími nebo se obdivovat krásně zbarveným pomerančovníkům v údolí.

Hlavním městem oblasti je Valencie, která je zároveň třetím největším městem Španělska a administrativním centrem Valencijského společenství. Ve městě a jeho okolí najdeme několik velmi pěkných pláží. Velmi oblíbené jsou městské pláže Playa de Malvarrosa a Playa e Levante o de la arend. Promenády lemující pláže jsou jak stvořené k romantickým procházkám (nejen) při západu slunce. Poblíž Valencie se rozkládá pláž pojmenovaná El Saler s velice slušnou nabídkou služeb. Nudisti uvítají pláže s názvem Devesa a Playa Pinedo, kde je část vyhrazená pro milovníky „koupání naostro“.

Valencie oplývá také značným historickým dědictvím. Do města se vstupuje bránou – „Torres de Serranos“, která pochází ze 14. století. Důkazem římského osídlení je řada zřícenin z antického období. Mezi světové dědictví UNESCO patří bývalý obchod s hedvábím Llotja de la Seda. Nezapomenutelnou atmosféru má procházka starobylými uličkami v centru města. Jedinečným zážitkem je rovněž návštěva tržnic, kde si můžeme zakoupit nejrůznější ovoce, koření, sýry či masné výrobky. Město se také pyšní několika velice krásnými katedrálami.

A co takhle podívat se na město a jeho okolí z výšky? Není to problém, ve Valencii stojí také několik vyhlídkových míst, například 51 metrů vysoká gotická věž „Micalet“. Těm, kteří vyjdou 207 schodů se naskytne úchvatný pohled na celý širý kraj.

Kdo má radši moderní architekturu, vypraví se do „Města umění a věd.“ Autorem stavby je světoznámý architekt Santiago Calatrava. Navštívit zde můžeme planetárium (L´Hemisferic), které svým tvarem připomíná obří lasturu, Vědecké muzeum prince Filipa (El Museu de les Ciències Príncipe Felipe), jehož jedna strana složená ze 4000 skel připomíná zmrzlý vodopád, zimní zahradu Umbraculo, Oceánografické muzeum či Palác umění.

Rozhodně byste si neměli nechat ujít ani některý z místních festivalů či karnevalů. Tím nejznámějším je bezesporu „Las Fallas“. Tento festival jara se slaví vždy v březnu. Hlavními „hrdiny“ festivalu jsou až několik metrů vysoké papírové sochy – „fallas“, které se pálí. Po dobu pěti dnů jsou ulice města plné stánků s výbornými pokrmy, všude zní hudba a víří tanec.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .