0
0

V samotném srdci ostrova Gran Canaria leží městečko Tejeda, které nese stejný název jako celý region. Vyrostlo na dně propadlého kráteru a kolem dokola je lemováno vysokými skalami, které jsou jeho pozůstatky. Na těchto skalách se vytvořily ještě osamělé kamenné monolity, proto to vypadá, jakoby Tejeda ležela uprostřed obrovské královské koruny.

Tejeda láká návštěvníky nejen svou polohou uprostřed krásné přírody, ale také svými kulturními a historickými zajímavostmi. V ulicích města jsou ukryta mnohá muzea, k těm nejlákavějším patří Museum soch Abrahama Cárdenese, Národopisné museum nebo Centrum léčivých rostlin. V centru města stojí farní kostel Nuestra Seňora del Socorro, který se pyšní krásnou vnitřní výzdobou. V Tejedě se pravidelně konají oblíbené trhy, které jsou velkým lákadlem pro turisty. Nakoupíte zde tradiční barevné oblečky, nejrůznější suvenýry, ale také výtečné sýry a další pochutiny.

V okolí Tejedy se rozkládá působivá krajina a z města se nabízí výhled na úchvatné přírodní scenérie. Mezi největší turistická lákadla oblasti patří horský průsmyk Cruz de Tejeda (1500 m. n. m.) s kamenným křížem, který označuje geografický střed ostrova Gran Canaria. Je jedním z nejpopulárnějších vyhlídkových míst na ostrově. Jelikož je zde počítáno s velkou koncentrací turistů, vyrostlo zde hned několik restaurací, prodejen suvenýrů a různých místních specialit. Děti se zde dokonce mohou povozit na oslíkovi. Od Cruz de Tejeda se naskýtá krásný výhled na okolní krajinu, zelené kopce, kříže a věže, které zde byly v průběhu staletí postaveny.

Z Tejedy je možné se vydat k jeskyním Cuevas del Rey, do archeologického parku Bentayga nebo k jedinečně tvarované skále Roque de Bentayga. Od hlavní cesty, která vede ke Cruz de Tejada je možné se vypravit po turistické stezce na nejvyšší vrchol ostrova Gran Canaria – 1949 metrů vysokou horu Pico de las Nieves. Nejde o nijak extrémně náročný výlet, takže vydat se pokořit horu může opravdu každý, kdo má alespoň trochu trénovanou fyzičku. Odměnou vám bude nádherný výhled na okolní nedotčenou přírodu Kanárských ostrovů. Další přírodní turistickou atraktivitou je hora Roque Nublo s výškou 1813 metrů nad mořem. Právě tato vyhaslá sopka je pro jedinečný kontrast sopečné horniny se zelenou okolní krajinou, jedním z nejfotografovanějších míst na ostrově.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .