0
0

Srí Lanka 2007 – v pořadí druhá cesta na tento tropický ráj v Indickém oceánu.

První návštěvu tohoto ostrova jsem podniknul před třemi lety jako alternativu k dřívějším návštěvám Indie a to spolu s Danem a Zdeňkem. Při této cestě jsme měli veliké štěstí, protože měsíc po našem návratu postihla Srí Lanku ničivá vlna tsunami, která napáchala opravdu velké škody. Ostatně následky jsou na pobřeží dobře patrné i dnes, po třech letech.

Druhá cesta byla už cestou svatební, a to s manželkou Evou.

Cestu jsme pojali víc jako líbánky než poznávací zájezd, takže bylo více klidu a odpočinku.

Ale i přes pohodu, která celou cestu panovala, jsme navštívili snad ta největší lákadla Srí Lanky.

Navštívili jsme královské město Kandy, překrásnou botanickou zahradu a v Pinnewale se svezli na slonici Kumari.

Lokálními dopravními prostředky procestovali střed ostrova, kde se nachází skalní chrám Dambulla, bájná Sigiriya (pro mne asi nejsilnější zážitek) a staré město Polonnaruwa.

Neskutečně pomalým vlakem vyšplhali do kopců obrostlých čajovníky. Čaj jsme nejenom ochutnali, ale také se přiučili něčemu o výrobě v továrně na čaj poblíž vesničky Haputale.

Po výstupu na Lipton’s seat sjeli co nejrychleji na jih ostrova na úžasnou pláž Mirissa, kde se vyřádili ve vlnách, řádně oddřeli pár hodin na slunci a otestovali mořské speciality srílanských kuchařů.

Abychom se úplně nespálili, schovali jsme se do budhistických chrámů Weherahena a Wewurukannala Vihara, kde sedí nejvyšší Buddha na Srí Lance. Nemohli jsme vynechat holandské město Galle, kde byl i prezident Srí Lanky, který otevíral kriketový stadion zničený po tsunami.

Závěr naší svatební cesty byl v hlavním měste Colombo, městě, kde kromě nakupování a testování restaurací nelze dělat nic zábavného.

O tom, jaká byla naše svatební cesta, a jak krásná Srí Lanka je, se můžete přesvědčit ve fotogalerii. Fotek je poměrně hodně, i přes to, že jsem hodně třídil.

Kromě fotek se můžete také podívat na nějaká krátká videa. Projít si podrobný itinerář naší cesty, případně si přečíst naše zápisky, které jsme na web posílali přímo z cesty.

A na závěr je připraven deník z naší cesty se všemi podrobnostmi.

http://www.marquel.net/sri-lanka/2007/default.aspx

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .