0
0

16.12.2010

Brzy ráno míříme do historického centra města, kterému dominuje hrad a vedle něho zahrada. Hrad je ale pod lešením a je nepřístupný, do zahrady se nám nechce, protože je děsná zima a počasí stejně není na focení.

Proto ještě dopoledne přejíždíme do Okayamy.

16.12.2010

Počasí se zlepšilo, už je větší teplo. Černý hrad v Okayamě je už po rekonstrukci a vypadá majestátně.

Při prohlídce chrámu zdravíme pár prince s princeznou 🙂

Zahrada v Okayamě patří mezi ty překrásné. Je ze 17. století a je navržená ve stylu Kaiyu (scénická promenáda), což znamená, že z každého dalšího místa objeví návštěvník nové výhledy na potůčky, jezera a kopce…

Večer přejíždíme vlakem do Kumamota. Zde jsme si zajistili ubytování v hostelu, který je v centru města a musíme se tak přiblížit tramvají. Tramvaj vypadá starší a ne tak moderní, jako v ČR. Při nástupu do ní si každý vezme lístek, který pak při výstupu hodí u řidiče spolu s jízdným do kasičky, která sama peníze přepočítá a společně s jízdenkou zkontroluje, zda-li cestující zaplatil správně :-).

Hostel je v japonském stylu a tomu odpovídá i náš pokoj. Stěny jsou papírové, dveře jsou posuvné. Pokoj nemá žádný nábytek ani postele, spíme pouze na zemi na matracích. Večer se v kuchyňce dáváme do řeči s Angličanem žijícím v Curychu, se kterým budeme ještě pár dní sdílet stejnou cestu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .