0
0

Má absolutně nejoblíbenější přírodní pláž je Playa Los Patos. Když tu nějakou dobu žijete, hledáte pláže které nejsou rušné, ale dodávají vám spíše pocit relaxace a klidu. Playa Los Patos znamená v překladu ‚pláž kachna‘. Leží ve východní oblasti zhruba 100m od známé pláže Bollullo. Velmi málo se na tuto pláž dostanou turisté, proto je tato pláž hrozně výjimečná. Je to výborný tip.

Tato pláž je také známá mezi domorodci jako nudistická pláž. Každopádně se člověk nemusí koupat nahý, ale je to tady dovoleno, záleží jak se rozhodnete. Za skálou která se tyčí do moře najdete ještě jednu pláž, jedná se o pláž El Ancon. Tyto pláže jsou ty nejlepší a jsou nejhezčí z celého Puerto de la Cruz.

Je více možností jak se k tomuto schovanému místu dostat. Jeďte k pláži Bollullo taxíkem, autem nebo i pěšky, jděte po ulici TF176, ta vede přes vesnici Rincón. Zaparkujte na placeném parkovišti a dejte se směrem k pláži Bollullo. Dole na schodech se nedáme cestou doleva, ale doprava, malou úzkou uličkou pořád rovně. Zhruba za 5 minut docílíme této 980m dlouhého zátoky. Nádherné. Cesta k této pláži je dost problematická, proto bych ji nedoporučoval rodinám s dětmi. Každopádně nezapomeňte si vzít pevnou obuv. Pokud se rozhodnete jít pohodlnější cestou, dáte se dále pořád rovně, až zhruba za 7min dojdete k vybetonovaným schodům trčícím z vyčnívající skály. Po těch se vydáte směrem dolů, okolo staré ruiny směrem přímo k pláži. Tyhle schody vám nedají pocit bezpečí, ale žádný strach, v roce 2007 se vláda Tenerife rozhodla tyto schody renovovat. Teď po nich můžete bez obav sestoupit k malebné pláži Los Patos. Na tuto pláž můžete jít jen při odlivu. Buď si sebou vezmete stan, nebo si budete dávat pozor, před přicházejícím přílivem. Jinak budete donuceni k cestě po skalách, ta však není úplně příjemná a ani moc bezpečná. Poté je ještě jedna možnost jak se na tuto pláž dostat. Pojedete k restauraci Bollullo, kde se dáte doprava, pojedete rovně a na konci této úzké uličky si najdete nějaké parkovací místo. Odsud půjdete po kamenité cestě zhruba 15 min. Pak přes jednu starou zahradu, poslední úsek této cesty vede přímo po skále, směrem k pláži. Tato cesta je opravdu jen pro lidi, kteří jsou trochu více sportovně nadaní. jestli se rozhodnete před tou zahradou odbočit doprava, dosáhnete známé pláže El Ancon.

Každopádně bych si vám doporučoval vzít si sebou vodu a něco malého k zakousnutí, protože na této plážích nenajdete žádný plážový bar, jako třeba na pláži Bollullo. Také slunečníky a lehátka si musíte donést sami. Mám na vás jednu prosbu, vezměte si sebou taky nějaký sáček na svůj odpad, protože tato pláž (a nejen tato) by měla zůstat čistá tak, jak ji příroda stvořila. Velké vlny které na této pláži najdete jsou ideální pro ser faře. Na tuto pláž se sjíždí všichni serfaři z celé Tenerife, aby si to s těmito silnými vlnami atlantského oceánu rozdali. Určitě si dávejte pozor na hodně silné spodní víry na této pláži. Tuto pláž bych určitě nepodceňoval. Na pláži Los Patos také najdete jednu starou ruinu, která kdysi sloužila pro těžbu kamene. Tato ruina vám dává zvláštní pocit a je domovem pro hodně racků. Pokud se půjdete na tu ruinu podívat, dávejte si opravdu pozor, protože se tam propadá podlaha.

Pokud hledáte na pláži klid jako my, tak bych vám tuto pláž absolutně doporučil. Svítící slunce které se odráží od nádherně modré hladiny a jedinečný výhled na horizont přitahují k relaxaci, dávají pocit naprostého uklidnění. Pokud se pro tuto pláž rozhodnete, tak si užívejte její klid. Ta tvrdá cesta se proto vyplatí.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .