0
0

Letovisko Santa Ponsa svou výbornou polohou je skvělým východiskem pro poznání jihozápadní části ostrova Mallorca. Leží totiž na poloviční cestě mezi hlavním městem a přístavem Puerto d´Andraitx (zhruba 20 km na obě strany).

Středisko svými ubytovacími možnostmi na úrovni přispívá k atmosféře letní prázdninové pohody. Nedaleko leží i jedna z letních rezidencí španělské královské rodiny. Exkluzivnost celé oblasti dokumentuje i blízkost několika golfových hřišť.

Právě ve zdejším zálivu s bělostnou písčitou pláží se vylodila katolická vojska pozdějšího mallorského krále Jamese I. a zahájila odtud tzv. reconquistu – tj. znovu získání ostrova z rukou muslimských Maurů. Dodnes je tato událost vzpomínána velkolepou fiestou – každoročním svátkem 9. září.

Golf Santa Ponsa

Resort Santa Ponsa patří na Mallorce k nejlepším a nejžádanějším. Nachází se 20 minut cesty od mezinárodního letiště a 15 minut od hlavního města. Táhne se 6 km podél pobřeží, jsou zde dva jachtové přístavy, dvě 18 jamková hřiště a jedno 9 jamkové. První 18 jamkové hřiště vytvořil za přispění Pepeho Ganceda architekt Folconardi na ploše 73 ha. Hřiště je dlouhé se širokými fairwayemi, se spoustou stromů, vodních překážek a bunkerů. Hraje se zde mnoho mezinárodních turnajů. Součástí hřiště je hotel, bar, kavárna a bazén.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .