0
0

Okres Santa Lucía de Tirajana má rozlohu cca 61 km2, kolem 60 tisíc obyvatel a nachází se na jihovýchodě ostrova Gran Canaria. Leží jižně od města Las Palmas a severovýchodně od Puerto Rico. Od vrcholku (680 m.n.m.) v centru ostrova se rozkládá až na pobřeží, k ráji surfařů Pozo Izquierdo. Oblast je největším vývozcem rajčat z celých Kanárských ostrovů a současně i oblíbeným bydlištěm pro mnoho Kanářanů, kteří si tady v oblasti cestovního ruchu přijdou na pěkné peníze.

Co se týče kulinářských zážitků, měli byste jako návštěvníci určitě ochutnat místní, většinou kořeněné marinované olivy. Kromě toho objevíte v místě Sardina del Sur vinařství s názvem Bodega de Ansite, které bylo založeno v roce 1993 a vyrábí velmi dobrá kanárská vína. Doporučujeme též ochutnat alkoholický nápoj Mejunje de Ventura. Jedná se o směs rumu, medu a aromatických bylin, která je vyráběna ve vinařství Don Ventura González Pérez v Las Lagunetas.

Samotné městečko Santa Lucía de Tirajana leží v údolí obklopeném horami, na okraji grandiózního Barranco de Tirajana. Nad střechami města se vypíná kostel postavený v roce 1905, jehož bílá kupole ční k obloze. Nachází se na kopci přímo na náměstíčku. Vesnice jinak sestává z plochých starých kamenných domků, které jsou omítnuty převážně bílým vápenným nátěrem. Dokonce tu mají i malý parčík k oddychnutí.

Kromě sochy rybářky zhotovené z litiny tu uvidíte mnoho květin a původních rostlin. V kopcích v okolí vesnice se nacházejí další domy a dvory, jejichž majitelé se z větší části živí zemědělstvím. Zelené údolí je pokryto vzrostlými stromy kanárských palem a rozličných domácích keřů.

Také soukromé muzeum „El Castillo de Fortaleza Hao“ v centru stojí zcela určitě za návštěvu. Zahrnuje působivé archeologické sbírky, kde můžete najít římské amfory, kamenné modly a dokonce i starokanárské mumie.

Pevnost Ansite (Fortaleza de Ansite) je pevnost ze sopečné horniny v četných jeskyních místních původních obyvatel. Už z dálky uvidíte dva velké kopce, které se zvedají ze země a kdysi byly útočištěm domorodců. Vypráví se legenda, že tu v roce 1483 našly ve skalách smrt poslední zbytky místních obyvatel a mnoho z jejich bojovníků raději obětovalo své životy, než aby se podrobili Španělům. To je také důvod, proč se každoročně 29. dubna slouží zádušní mše (Fiesta de Ansite) za hrdiny, v upomínku na zmíněnou událost.

Obec také nabízí mnohá vyhlídková místa, která poskytují návštěvníkům opravdu fascinující pohled do jedinečné krajiny. Nádherný výhled do údolí Las Tirajanas nabízejí místa u Guriete (přes silnici asi 500 m) a u Ingenia. Velmi pěkný výhled budete mít také na pravém břehu přehradního jezera La Sorrueda nebo nad městem Santa Lucia v oblasti Las Tederes.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .