0
0

Správním střediskem ostrova La Palma je přístav Santa Cruz de la Palma, který má pravidelné spojení s přístavy Los Christianos a Santa Cruz na Tenerifě. V době svého největšího rozkvětu mezi 16. až 18. stoletím byl po Antverpách a Seville třetím nejvýznamnějším přístavem Španělska.

Milovníkům historie doporučujeme navštívit toto hlavní město ostrova, kde se zastavoval už Kryštof Kolumbus při svých objevitelských výpravách. Okouzlí vás malebnými uličkami a domky se zvláštními fasádami, dřevěnými balkony a verandami. Nedaleko hlavního města se nachází klášter Las Nieves zasvěcený patronce ostrova Virgen de las Nieves.

Hlavní město ostrova, Santa Cruz de la Palma, je celkem rozsáhlé a zástavba šplhá vysoko do kopců. Centrum si zachovalo atmosféru starých časů, úzké uličky a řady domků s typickými balkónky jsou vděčným cílem pro fotografování.

Navštivte zdejší historicko-námořnické muzeum, které je s důmyslem instalováno do staré plachetnice. Zajděte se do místního historického jádra a určitě si prohlédněte náměstí Plaza de Espaňa s kostelem Iglesia el Salvador. Tento kostelík vznikl v 15. století, o století později byl předělán a získal nové vzezření. Je to velkolepá ukázka renesanční architektury. Nechte se zlákat bary či restauracemi podél Avenida Marítima. Tohle místo návalem turistů žije! A ani místní na tyto bary a restaurace nedají dopustit.

Městečko v zálivu hrálo svou hlavní roli už v dávných dějinách Španělska. Město bylo lákadlem pirátů, kteří ho neustále vypleňovali. Město však odolávalo a nikdy se nenechalo položit na záda. Vždy se dokázalo vzchopit a znovu bojovat. Svou důležitost si uchovalo do dneška. Jde o správní středisko ostrova a je důležitým komunikačním centrem.

La Palma je známá jako zelený nebo krásný ostrov a tyto označení napovídají o jeho vzhledu. Ostrov netrpí nedostatkem vody a může proto nabídnout podmínky pro zemědělství a růst vegetace. Mnoho krás nabízí především národní park Caldera de Taburiente, který je vlastně jedním velkým kráterem s divukrásnou přírodou.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .