0
0

Paní Jana (49 let) navštívila společně s manželem Bahamské ostrovy. Zaplatili si dovolenou all inclusive a bez jakékoliv organizace se vydali poznávat exotiku a koupat se v azurově modrém moři.

Jela jste na Bahamské ostrovy za exotikou? Co bylo cílem cesty?

Jela jsem především za exotikou a cílem cesty byla dovolená s odpočinkem a šnorchlování.

Měla jste o Bahamách nějaké informace? Jela jste sama?

Základní informace jsem si přečetla na internetu. Cestovala jsem s manželem.

Souhlasíte s tvrzením, že Bahamy si drží status populární dovolenkové destinace pro bohaté a mocné obchodníky ze Severní Ameriky? Jaké byly Vaše náklady za pobyt na Bahamách?

Myslím si, že Bahamy nejsou jen pro bohaté. My jsme byli ubytováni ve tříhvězdičkovém hotelu, kde bydleli obyčejní lidé a rodiny s dětmi. Rozhodně nevypadali jako milionáři. Pobyt na Bahamách jsem nám opatřila od německé cestovní kanceláře přes českou agenturu. Náklady byly přibližně 36.000 korun na osobu a zahrnovaly let, ubytování all inclusive na 7 nocí, transfer z letiště na hotel.

Byla jste s hotelem spokojená?

Hotel Viva Wyndham Fortuna Beach je tříhvězdičkový hotel na pláži a plně nám vyhovoval. Kdyby pro nás nebyla tato destinace tak moc z ruky a nemuseli bychom absolvovat přestupování na letištích, tak bychom se tam určitě někdy vrátili.

Co bylo třeba vyřídit před odjezdem na Bahamy? Nastaly nějaké komplikace?

Nic zvláštního jsme nevyřizovali a komplikace naštěstí nenastaly.

Jaká byla Vaše prvotní reakce na tuto zemi?

Velice pozitivní. Bahamy se nám moc líbily.

Bahamy jsou ideálním místem pro všechny milovníky potápění a šnorchlování. Měla jste možnost objevit v azurovém moři faunu a flóru?

Věděli jsme, že je na Bahamách pěkné šnorchlování, což byl také jeden z důvodů, proč jsme se vydali právě tam. Nicméně moře v okolí našeho hotelu bylo sice krásně čisté a modré, ale ne tak průzračné jako třeba na Maledivách nebo na Mauriciu. I když jsme si vzali brýle, tak nebylo nic moc vidět. Ve vodě plavalo hodně rybiček, ale byl to pouze jeden druh. Navíc moře bylo jakoby mléčné barvy, takže jsme toho opravdu moc neviděli.

Jaká místa jste navštívila?

Bydleli jsme na Grand Bahamas u městečka Port Lucaya. Před hotelem stál taxík, který nás do městečka Port Lucaya vozil za 15 USD. V městečku jsme byli celkem dvakrát. Najdete v něm hotely, typické karibské domky a nejrůznější obchůdky.

Po zemi jste cestovali pouze taxíkem nebo jste využili i jinou možnost dopravy?

Využívali jsme služeb pouze taxikáře před naším hotelem.

Hlavní město Nassau je postaveno v americkém stylu. Zapůsobilo na Vás?

Bohužel hlavní město jsme nenavštívili. Pouze jsme zde přestupovali z londýnského letadla. Letěli jsme z místního letiště linkou Bahamas air na Grand Bahamas, což trvalo asi 45 minut.

Jak jste se na Bahamách domlouvala?

Letěli jsme s německou cestovní kanceláří a němčina nám nedělá problém. Nejednalo se o organizovanou dovolenou, takže jsme byli v zemi bez delegáta. Měli jsme pouze letenky a vouchery, ale přesto jsme se domluvili. Na hotelu byla pracovnice mluvící německy, a protože docela často cestujeme, umíme i pár slov v angličtině.

Jak Vám chutnala místní strava?

Měli jsme zaplacenou dovolenou all inclusive, takže jsme se o jídlo nijak zvlášť nestarali. Vše nám zajistil hotel. Strava byla velice chutná a vydatná.

Jak byste popsala život na exotických ostrovech?

Jako ostrůvek v Karibiku. Přirovnala bych ho třeba k Barbadosu nebo k Arubě – prostě pohoda, klídek a nic není problém.

Doporučila byste tuto destinaci čtenářům? Na co si mají dát případně pozor?

Dovolenou na Bahamách doporučuji. Sama bych se na Bahamské ostrovy zase ráda vrátila, ale jsou opravdu hodně z ruky a především mi vadily přestupy a čekání na letištích. Cesta zpět nám trvala 30 hodin. Z Evropy se dá na Bahamy dostat přes Londýn linkou BA, která létá každý den. Další možností je letět přes USA. Z Floridy létá linka několikrát denně, protože je to odtamtud jen kousek.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .