0
0

Úvod

Počátkem června 2012 jsme byli na rodinné dovolené v Řecku, konkrétně na ostrově Korfu v letovisku Agios Georgios. Na ostrově jsou 2 se stejným názvem, my byli v tom jižním, cca 25km od hlavního města Kerkyry, v hotelu Golden Sands. Název je příznačný, protože tamní pláž má délku až 7km s jemným pískem, ne jako jinde na ostrově, kde jsou pláže převážně s oblázky – kamenité.

Poloha hotelu Golden Sands

Osobně nechápu lidi, kteří jedou k moři a jen se celý týden válí na pláži a ani si nezaplatí výlet případně se nepodívají jinam než k bazénu a moři. Když už jsem pár tisíc km od domova, chci vidět co možná nejvíce z okolí, proto doporučuji zapůjčení auta v některé z místních půjčoven, případně není problém auto dovézt přímo z Kerkyry, kde má pobočku i česká autopůjčovna.

Ostrov má na délku cca 100km, ale protože silnice zde nejsou nic moc, je lepší si auto půjčit na 2 dny a projet severní část jeden den a centrální a jižní den druhý, stále je na co koukat, fotit, navštívit a můžete si zastavit kde chcete a třeba se vykoupat v krásně čistém moři.

Napsaný nápis na pláži Třetina z kamínků co jsme si vezli domů

Výhled na moře Pláž

Ulice v Agios Georgios Výhled z hotelu Golden Sands

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .