0
0

Toto malé městečko-nebo spíše letovisko se nachází na Istrijském poloostrově, v zálivu, s oblázkovými plážemi. Leží v jižní části Kvarnerské riviéry. Koupání je tu ideální,my se chodili koupat v různých místech okolo celého zálivu.Kdo má rád samotu a ne plné pláže,tak najde svoje místo za prachárnou,to je z pravé strany zálivu, je to sice trošku dál,výlet bych spíš doporučovala na celý den, ale je tam ticho a klid a my tam lovili i mušle a šneky…..

V Rabatu jsou kempy,hotely i apartmány, ubytováni můžete být i v soukromí……

Navečer jsou zas nádherné procházky okolo celého přístavu,kde kotví lodě,můžete jít po pobřeží až dozadu k hotelům,kde hraje hudba,která se nese široko-daleko…. rostou tam různě pokroucené dřeviny, jsou tam borové lesíky, kamenité útesy a mezi nimi mini- plážičky, moře je tam zbarvené do petrolejova, prostě pohádka…..

Můžete se vydat i druhým směrem k starobylému městečku Labin, nebo kdo je tu vozem,tak se dají odtud pořádat výlety do širokého okolí,zkrátka všude okolo je nádherně.My jsme chodili jak pěšky,tak jezdili vozem a musím napsat,že je opravdu co vidět….

Jednou týdně se tu pořádaly chorvatské večerní slavnosti,kde se předváděli jejich muzikanti v chorvatských krojích i s děvčaty,hudba hrála,zpívalo se,bylo to kouzelné….

Rabac je nádherné místo k relaxování,opalování,pohodě i ke koupání…

Je to velmi oblíbené místo,kdysi to byla rybářská obec,ale postupem času se změnila na vyhledávané letovisko.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .