0
0

Na jihovýchodním pobřeží Lanzarote se rozkládá letovisko Puerto Calero, které patří mezi nejluxusnější na ostrově. Jeho součástí je přístav vybudovaný věhlasným španělským architektem Luisem Ibanézem Margalefem. V přístavu může najednou kotvit až neuvěřitelných 150 jachet.

Za jakéhosi duchovního otce projektu celého letoviska je považován stavitel José Calero, po němž bylo městečko pojmenováno. Jeho cílem a velkým snem bylo vybudovat letovisko na úrovni, které by tvořily přepychové hotelové komplexy, nádherné honosné vily s velkými bazény a rozsáhlé zahrady plné zeleně. Velký důraz byl kladen také na možnosti zábavy, která však musela být na úrovni a hodna významných hostů, kteří sem budou přijíždět. Jak je dnes patrné, Calerův sen se splnil a každý, kdo do Puerto Calero zavítá, si může vychutnávat atmosféru luxusu na každém kroku. Výhodou letoviska a celého Lanzarote je, že se sem můžete vypravit na dovolenou nejen v letní, ale také v zimní sezóně.

Letovisko má skvělou turistickou vybavenost, najdete v něm dostatek restaurací, barů, kaváren i obchodů. Milovníky nakupování jistě potěší možnost nakupovat na Lanzarote v duty free shopech, kde jsou díky oproštění od daní výrazně nižší ceny. V Puerto Calero je možné nakoupit jak suvenýry a dárky pro blízké, tak i potraviny nebo třeba značkové oblečení. Větší obchodní centra jsou situována v nedalekém Puerto del Carmen, které je rovněž centrem bujarého nočního života. V Puerto Calero je v noci poměrně klid, většina zábavy je soustředěna do hotelových komplexů, kaváren či restaurací.

Hosté si v letovisku mohou ve vyhlášených restauracích pochutnávat na místních specialitách. Stravovací zařízení jsou zde opravdu prvotřídní, jsou totiž zaměřena na tu nejnáročnější klientelu, a proto mají v nabídce ta nejvybranější jídla. Při jídle se můžete kochat výhledem na místní přístav plný jachet, na které dopadají paprsky zapadajícího slunce. Je to opravdu romantická podívaná.

Sportovní přístav v Puerto Caleto bývá každoročně dějištěm závodů plachetnic. Pokaždé se ho účastní i královská jachta. V letovisku má pak španělská královská rodina vybudovánu svou rezidenci, stejně tak jako další významné světové osobnosti, jako například řecká princezna Alexia. Z přístavu se často vyplouvá na nejrůznější výlety za poznáním ostrova. Navštívit můžete třeba Muzeum delfínů a mořských savců, které je jediné svého druhu v celém Španělsku.

Nevýhodou Puerto Calero je absence jakékoliv pláže. To ovšem neznamená, že se nemůžete věnovat koupání a vodním sportům. Těch je zde široká nabídka, stačí navštívit některý ze sportovních klubů a půjčit si potřebné vybavení. Na své si zde přijdou především příznivci plachtění, potápění a rybaření. Kdo má zájem, může se v ponorce vydat na zajímavý výlet pod mořskou hladinu, kde může sledovat nejrůznější roztodivné živočichy, aniž by se namočil. Ponorka se potopí do hloubky až 25 metrů a vy tak můžete sledovat pestrobarevný podmořský svět v celé jeho kráse. Pokud byste přeci jen toužili po opalování se a lenošení v horkém zlatém písku, museli byste se vydat do nedalekého letoviska Puerto del Carmen, které je lemováno slavnou pláží Papagayo.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .