0
0

Na jižním pobřeží ostrova Tenerife se rozkládá poklidné menší letovisko Playa de Faňabe, které bylo pojmenováno podle nedaleké vesničky. Celá jižní část ostrova je známá těmi nejkrásnějšími plážemi, které si jen umíte představit. Oproti ostatním letoviskům je Playa de Faňabe poměrně liduprázdné. Koupání je umožněno v čistém a klidném moři, které láká také k vyzkoušení některého z nabízených vodních sportů. Zapůjčit si můžete šlapadla, vodní skútry či lyže. Zabaví se jistě i milovníci potápění a šnorchlování.

Pláže mají pozvolný vstup do moře, jsou tak ideální pro malé děti i nepříliš zdatné plavce. Pláž Faňabe je tvořena černým pískem, což jí přidává na atraktivitě. Navíc je tato 800 metrů dlouhá pláž chráněná. Návštěvníkům se odtud naskýtá výhled na přístav Puerto Colón a sousední ostrov La Gomera. Na plážové promenádě se nachází velké obchodní centrum s mnoha obchody, restauracemi a bary.

Návštěvníkům letovisko poskytuje dostatečné a kvalitní zázemí v podobě četných ubytovacích, stravovacích, zábavních i sportovních zařízení. Vystavěny zde byly luxusní klimatizované hotely. Jižní část Tenerife je totiž mnohem vyprahlejší než ostatní části ostrova a panuje zde výparně teplejší klima. Asi 17 km od Playa de Faňabe se nachází letiště, navštívit odtud můžete i nedaleká letoviska Costa Adeje nebo Playa de las Américas. Z Faňabe je zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními městy.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .