0
0

Ve vnitrozemí prosluněné španělské Andalusie se rozkládá malá obec Pizarra, jejíž název je pravděpodobně odvozen od jména významného španělského dobyvatele Francisca Pizarra. Své návštěvníky upoutá především nádhernou a malebnou, typicky andaluskou architekturou s bílými domky.

Zajímavé je rovněž okolí, kde se vyskytuje jedinečná fauna a flóra. Pizarra totiž leží na břehu řeky Guadalhorce, na úpatí pohoří Sierra del Hacho. I když je to odtud asi 20 km k pobřeží Středozemního moře, nudit se zde rozhodně nebudete. V nabídce je pestrá škála sportovních činností, možností pěší turistiky i cyklistických výletů.

V centru Pizarra je mnoho obchodů, restaurací, barů a zajímavých pamětihodností. Rozhodně si zajděte do místního muzea, které je vystavěno v typickém andaluském stylu.

Pokud byste chtěli poznat další atraktivní lokality kraje, doporučujeme návštěvu města Málaga, které je odtud vzdáleno asi 40 km. Zajímavá jsou také letoviska Coin, Antequera, Ronda nebo Torremolinos. S těmito destinacemi je z Pizarra zajištěno pravidelné autobusové spojení.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .