0
0

Když se vysloví slovo Ibiza, tak většině mladé populace se pod tímto pojmem vybaví místo kde se nacházejí ty nejlepší taneční kluby, kam každoročně v letních měsících přijíždějí hrát nejlepší dýdžejové z celého světa. Pokud občas posloucháte internetová rádia, pak jste určitě zaslechli názvy klubů jako jsou Space nebo Amnesia. Některé kluby byly na Ibize založené již před více jak 30 lety, tudíž si za tak dlouhou dobu vybudovaly špičkovou pověst mezi DJ a návštěvníky, což dokazuje každoroční příval nejen mladiny. Kdo se cítí být diskotékovým nadšencem, u nás vymetá kdejaký místní lokál, pak by rozhodně neměl vynechat návštěvu jakéhokoliv prestižního klubu. Vybrat si lze opravdu z pestré nabídky na poměrně malém území, což se Vám nikde jinde ve světě nenaskytne, pokud ovšem jako srovnávací měřítko vezmete v úvahu kvalitu, nikoliv kvantitu noční zábavy. Většina klubů začíná svoji hudební sezónu začátkem června a ukončuje ji nejpozději v první říjnové neděli velkou „Closing Party“. Jestliže až doposud nemáte žádnou představu o tom jak taková show na Ibize může ve skutečnosti vypadat, pak si třeba na youtube.com dejte vyhledat jednoduché slovní spojení „Ibiza Amnesia“.

Vstupné do klubů – ceny

Jelikož se jedná o NEJ místo v Evropě, ne-li vůbec na celém světě a hrají zde i NEJ dýdžejové, je nutno počítat s nezanedbatelnými náklady za takovou návštěvu. Běžné vstupné bez větších hvězd za mixákem začíná na € 20,- v jakémkoliv prestižním nočním klubu. Pokud se jedná o trochu lepší DJ hosty, pak se cena vstupného běžně pohybuje v rozmezí € 30,- až € 40 ,-. Jestliže si chcete vychutnat tu nejlepší akci léta kde hraje například DJ Tiesto a další renomovaní DJ, tak na Vás bude čekat vstupné za € 60,-, v horším případě bude dlouho dopředu vyprodáno. Určitě nebudete chtít být celou noc jako velbloud na suchu, tudíž za zlatavý mok v půllitrovém balení je nutné počítat s € 8,-, případě za něco tvrdšího jako je vodka pak € 10,-. Ceny jsou různé klub od klubu, ale tohle je takové to cenové minimum z kterého všechno vychází.

Autobusová doprava z klubů

Pro dopravu autobusem v ranních hodinách z klubu do blízkých letovisek se podívejte na jízdní řád, který naleznete na stránce o cestování po Ibize. Jestliže plánujete celý svůj pobyt na Ibize věnovat taneční zábavě, navštívit všechny kluby a budete odkázáni pouze na veřejnou autobusovou dopravu, pak doporučuji si rezervovat levné ubytování v letovisku Playa den Bossa které je pro tento druh zábavy ideálním výchozím bodem díky své poloze a zároveň nízkým cenám za ubytování. Ostatně mapa disco klubů mluví sama za sebe. Pokud Vás celonoční taneční zábava neutahá, pak i ve dne se zde můžete oddávat hudbě v plážovém klubu Bora Bora

Nejlepší disco clubs na Ibize

Ačkoliv žádný z níže popsaných tanečních klubů na Ibize nepatří do skupiny béčkových, kterých je u nás jak hub po dešti, přesto jsem je seřadil dle světového věhlasu který mají nejen mezi DJ ale i návštěvníky. Pro subjektivní hodnocení a porovnání jednotlivých klubů hodně záleží na druhu párty kterou zrovna navštívíte a jak vám sedne styl hudby a jednotlivý DJ. Takové porovnání všech klubů si však vyžádá značné finanční náklady.

Amnesia

Jako první open air disco club byla na Ibize založena v roce 1976 právě Amnesia, díky čemuž se může honosit titulem nejstaršího klubu pod otevřeným nebem na Baleárských ostrovech vůbec. Velmi často zde můžete narazit na známé dýdžeje jako jsou Paul Oakenfold nebo Paul Van Dyk. Na rozdíl od ostatních klubů Amnesia neleží v žádném přímořském středisku, nýbrž ve vnitrozemí na půl cesty mezi hlavním městem Eivissa a vesnicí San Rafael po levé straně u silnice směřující do druhého největšího města San Antonio.

Space

Taneční klub Space je dle ankety mezi světovými DJ uveřejněné časopisem DJ Mag nejlepším nočních klubem na světě vůbec a tudíž i velmi hojně navštěvován. V hlavní sezóně zde hraje pravidelně každé úterý Carl Cox, což už mluví samo za sebe. Historie založení sahá až do roku 1989 kdy jsme ještě zvonili klíčema na Václaváku. Klub Space najdete v centru letoviska Playa den Bossa v těsném sousedství místního aquaparku Aguamar. Středisko leží na jižním pobřeží, v polovině cesty z letiště do hlavního města Eivissa.

Privilege

Oficiálně je klub Privilige považován za největší taneční klub na světě, čímž se pyšní i ve své propagaci. Začátky byly stejně jako u ostatních klubů pozvolné a do nynější podoby se propracoval za dlouhé tři desetiletí od roku 1978, kdy se původně jmenoval Club Rafael. Ve své dlouhé historii pamatuje klub i jednu velkou devastaci, když v roce 1991 byla silnou bouří zničena střecha budovy a proběhla následně velká modernizace interiéru. Až příchodem akce Manumission (travestishow s nesměle oblečenými tanečnicemi a tanečníky) v roce 1996 získal Privilege ten pravý věhlas mezi světovými párty. Pokud plánujete klub navštívit, pak ho naleznete ve stejné lokalitě jako leží prestižní klub Amnesia s tím rozdílem, že stačí přejít hlavní silnici.

Pacha

Zakládajícím místem dnešní velké rodiny tanečních klubů Pacha, které naleznete po celém světě je právě ostrov Ibiza, konkrétně přímo hlavní město. Ani se tomu nechce věřit, ale klub Pacha začal fungoval již v roce 1973. Díky tomu že leží v nové zástavbě a je obklopen činžovními domy, je jeho rozrůstání nemožné. A tak místo nabídky velké taneční plochy se snaží konkurovat příjemnou atmosférou, kasinem a vlastním hotelem. Naleznete ho v místech kde kotví luxusní jachty a rybářské lodě, přímo naproti staré části města Eivissa přes záliv.

Eden

Historie klubu Eden je celkem relativně mladá, jelikož byl založen pod nynějším názvem Eden teprve v roce 2000. Ačkoliv je nejmladším věhlasným klubem na Ibize, přesto si rychle získal mnoho příznivců, což je dáno zejména jeho polohou. Taneční klub Eden najdete v letovisku San Antonio, jen pár metrů od přístaviště vedle zábavního parku. Kdo chce zabít dvě mouchy jednou rannou a vstupné ho moc netrápí, pak v těsném sousedství přes ulici může navštívit další disco club jménem Es Paradis.

Es Paradis

Noční taneční klub Es Paradis je nejoblíbenějším místem zábavy v letovisku San Antonio, za což vděčí dlouhé historii, která sahá až do roku 1975 kdy byl poprvé otevřen. Díky tomto klubu se pak stalo San Antonio místem zaslíbeným zejména mladým britským turistům vyhledávající noční život, o čemž se můžete dočíst v každém katalogu. Obrovskou výhodou klubu Es Paradis je, že leží pouze pár desítek metrů od moře a tak ten kdo potřebuje zchladit hlavu po dlouhé noci nemusí hledat moře příliš dlouho, případě si do rána může schrupnout na pláži.

El Divino

V nejkrásnějším městě Baleárských ostrovů, v samém srdci rybářské čtvrti města Eivissa se nalézá klub El Divino, který svou existenci započal v roce 1992 původně jako klub pouze pro vybranou bohatou společnost přijíždějící utrácet svoje peníze na luxusních jachtách. Později však El Divino otevřelo své brány široké veřejnosti a stal se tak alternativou a zároveň konkurencí nedaleko sídlícímu klubu Pacha. Sama se tak nabízí možnost využít této možnosti a navštívit oba kluby při jedné cestě do této části ostrova, pokud Vám ovšem budou stačit finanční zásoby.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .