0
0

První den v USA. Od motelu nedaleko LA odjíždíme v 8 hod. na prohlídku města a jeho největších zajímavostí. LA je druhé největší město po NY, ale psát o jeho historii a současnosti nebudu, to si najdete na Wikipedii nebo jinde. Podělím se s vámi o své zážitky. V LA je postaveno pár výškových budov, jinak jsou to samé vilky. Prohlédli jsme si Union Station.

Došli jsme ke kostelu Nuestra Seňora Reina (naše paní královna). Zde se konalo biřmování, byl to opravdu zážitek, jak byly děti nastrojené, holčičky do nádherných bílých šatiček nebo krojů a dospělí do svátečních šatů. V této části je ještě další kostel. Konal se zde i trh, vše bylo spíše v mexickém stylu. Chvíli po LA popojíždíme a chvílemi jdeme pěšky.

A to už jdeme kolem dalšího kostela Methodist Episcopal v části Hollywood. Procházíme branou a dostáváme se na malé náměstíčko uvnitř obchodů, na kterém je fontána, kde se osvěžují skotačící děti. Jsou zde velikánské sochy slonů, prostě vše v americkém stylu pro upoutání návštěvníků. Nejdříve stoupáme na vyhlídku v bráně, odkud je pohled na kopec s nápisem Hollywood. Pokračujeme po Road to Hollywood, kde jsou červené hvězdy na chodníku patřící hollywoodským filmovým hvězdám. A to se dostáváme k Chinese Theatre, zde jsou zase otisky rukou a nohou a podpisy hvězd. Na tomto chodníku se můžete vyfotit nejen s hrdiny dětských filmů (Mickey), ale i se Spidermennem až po Jacka Sparrowa, pochopitelně za poplatek.

Nasedáme do aut a jedeme do části LA – Beverly Hills, procházíme se palmovou alejí a prohlížíme si čtvrť, kterou obývají filmové hvězdy a hvězdy televizních seriálů. Dále projíždíme Rodeo Drive, Sunset Blvd. a Melrose Ave, kde se nachází drahé značkové obchody. Projíždíme po Blvd. Santa Monica ke světoznámým plážím ze seriálu Pobřežní hlídka, kde se můžeme i vykoupat. Nad mořem vidíme jak letadlo nabírá vodu a letí hasit požár lesu v Santa Monice. Na této pláži je zábavní Pacific park, kde si můžete zahrát na automatech, zarybařit si, poslechnout hudebníky. Je zde spousta obchůdků a restaurací, kde se můžete občerstvit, ale počítejte s vyššími cenami.

Nocleh v Econo Lodge v Bakerfieldu.

http://www.turistika.cz/cestopisy/los-angeles

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .