0
0

Když jsem dorazil do Izmiru, zjistil jsem, že mi ztratili zavazadlo. Nebýt mého kamaráda ( s kterým jsem se seznámil ten den na letišti ) bych tu krosnu ještě teď hledal. Potom mi vysvětlil, jak se dostanu tím čemu říkají metro(vlak) do oblasti, kde je vše co potřebuji – univerzita, bydlení, zdroje jídla. Vylíčil jsem mu můj problém, že odmítám platit 40TLY za noc v kolejích univerzity Yasar. Slovo dalo slovo a teď jsem ukrytý v azylu na jiné koleji, kde můžu zadarmo zůstat jednu noc a pak se rozhodne o mém vrtkavém osudu. Zítra dopoledne jdeme obejít koleje a budeme smlouvat o ceně. Už se na to těžím. Teď jsem na kolejích sám a jsem snad jediný kdo tu umí česky a anglicky.

Měl jsem teplou večeři maso v chlebu s majonézou a cibulí. Zapíjel jsem to něčím co se dá přirovnat k kysané smetaně, nebo kefírovému mléku. Bylo to moc dobré. Žaludeční potíže se nedostavily. Navíc si už pomalu začínám zvykat, že se každé R vyslovuje „ARŠH“ Takže třeba Yasar university se vyslovuje Jašaršh university. Eskisehir se vyslovuje Eškiširšh. Také jsem splnil quest a zjistil jsem co znamená to „čivčik“ z AOE3. Není to čivčik. Přesnou transkripci seženu zítra. Každopádně to znamená „I do“. Dále se u mě projevuje choroba zvaná „EVET“, odpovídám tak už skoro na všechno. Znamená to ano. Dále vím, že „NE“ tady znamená „co??“. Zítra třeba přidám i věty jako „dám si pět sérií po deseti opakováních.

Myslím si, že lepší kurz Turečtiny jsem si nemohl ani představit. Zatím je to tedy kurz pantomimy, jenže časem se to vyvine ve vykrystalizovanou čistou Turečtinu. 🙂

Když jsem zjišťoval, jak se můžu připojit na internet, tak jsem potkal postupně čtyři kluky. Skončil jsem u nich na pokoji. Říkali, že jsou příliš líní a proto by nemohli chodit na Anadolu University (universita, na kterou budu chodit od února). Jeden studoval na lodního kapitána, druhý matematiky, třetí chemii a čtvrtý teologii. Anglicky uměli na úrovni stánkaře se zmrzlinou na Francouzském venkově. Každopádně mě naučili kam chodit pro vodu, že internet funguje jen od devíti do osmi a podobná neslýchaná pravidla. Nejlepší je, že všichni tu chodí bosi, vrátného jsem přistihl jak klečí na koberečku. Studovna je tu spojena s barem. V jednom kuse se tu hraje CS a nebo karty. Zatím jsem neutratil ani liru, jídlo mám ještě tak na pět dní.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .