0
0

Jsou to něco málo přes dva měsíce, co jsme se vrátili z putování po Balkánu. Ale jak se s námi začalo léto loučit, bylo jasné, že se za teplem ještě vydáme. Padlo spousty nápadů, ale stejně jsme oba věděli, že to bude právě Montenegro, kterému budeme věnovat hlavní čas celé dovolené. A už jsme zase zpět ,-).

Posádky: Martin a Katka (BMW R 1200 GS Adventure)

Odjezd: 7. 9. 2013

Příjezd: 15. 9. 2013

Počet dní: 9 dní

Počet km: 2817 km

Cesta: CZ ČR A Rakousko SLO Slovinsko HR Chorvatsko BiH Bosna a Hercegovina MNE Černá Hora BiH Bosna a Hercegovina HR Chorvatsko SLO Slovinsko CZ ČR

Den 1.

ČR Rakousko Slovinsko Chorvatsko Bosna a Hercegovina

Přejezd do Bosny, offroad za hranicemi (740 km)

(Příbram – České Budějovice – Linz – Graz – Lenart – Ptuj – Zagreb – Velika Gorica – Hrvatska Kostajnica – Podoška – Knežica – Prijedor – Sanicani)

Cesta proběhla hladce, není důvod jezdit do Rumunska, Bosna je boží ;-). Hned za hranicemi jsme najeli na šotolinku a užívali přírody. Teď sedíme v „Ribarska Prica“ a ochutnáváme místní pivo. Mmj. jmenuje se Nektar 😉

Ubytování: Restoran-Pansion Ribarska Prica (28 EUR/ pokoj pro 2 se snídaní)

Den 2.

Bosna a Hercegovina Černá Hora

Proč jezdit daleko, když silnice v Bosně jsou super? (519 km)

(Sanicani – Prijedor – Banja Luka – Jajce – Bugojno – Jablanica – Mostar – Stolac – Ljubinje – Trebinje – Klobuk – Tivat – Budva – Sv. Stefan-Podlicak)

Cesta z Banja Luka do Mostaru, jeden dlooouhý orgáč. Kdo nevěří, ať sem běží ;-). Cesta z Mostaru na Trebinje, druhej orgáč ;-). Proč jezdit na Transalpinu, když jsou daleko blíž tak nádherné cesty? A cesta z hranic do Kotoru, uhodněte sami ;-). Sedíme na terase kousek od Svatého Stefana, pijeme Niksicko a chladíme Vranace ;-). Dnes ujeto 519 km, nafoceno spousty fotek (ještě, že tu není Ondřej, to by bylo zase keců 😉 a Bosnu, tu milujeme :-D.

Ubytování: Apartments MM (22,50 EUR/ pokoj pro 2)

Den 3.

Černá Hora

Ráno pod mrakem, ideální den na výlet do Kotoru a Lovčenu (146 km)

(Sv. Stefan-Podlicak – Kotor – Krstac – Njegošev mauzolej – Cetinje – Budva – Buljarica – Sv. Stefan-Podlicak)

Ráno jsme vstali do podmraku, tak co jiného dělat, než někam vyrazit na moto ;-). Cílem byla zřícenina Kotor, kam výšlap překonal i Drákulu.. Ale výhled, byl zato krasy, i když pořád pod mrakem. Pak jsme nedali na navigaci a našli trasu z Kotoru do Lovčenu (tu, kterou jsme posledně marně zkoušeli). Svezení, paráda a moto den jsme zakončili tipem od Pavla, a to hamburgerem, který i jeho zasytí :-D.

Ubytování: Apartments MM (22,50 EUR/ pokoj pro 2)

Den 4.

Černá Hora

Kilometrů už bylo dost, tak hybaj na pláž ,-) (0 km)

(Svatý Stefan)

Brzy se stmívá, tak jsme pojedli dřív a za západu slunce otevřeli láhev bílého Krstač. Jsme krásně odpočati, pač jsme celý den polehávali na pláži hned u Stefana a užívali teplého moře. Následkem toho jsme jako raci, ale tak to bývá, když motorkáři vylezou na slunce. Čeká nás ještě Vranac, tedy na zdraví přátelé ,-).

Ubytování: Apartments MM (22,50 EUR/ pokoj pro 2)

Den 5.

Černá Hora

Kudy se jede k tomu kostelíku? A pak na Skadarské jezero s přednáškou o Vranaci.. (144 km)

(Sv. Stefan-Podlicak – Památník z 2. světové války (42.264322,18.900215) – Kostelík nad Svatým Stefanem (42.257857,18.900947) – Petrovac – Virpazar – Rijeka – Meterizi – Cetinje – Budva – Sv. Stefan-Podlicak)

Jsme zpět z restaurace u pláže, ale lignje na žaru v Tivatu byly lepší ,-). Dnes jsme nejprve chtěli jet k jednomu horskému chrámu, ale nakonec jsme se vyškrábali na vyhlídku nad pláží, kde byl výhled ještě na vyšší místo, a to kostelík na skále, který z pláže nebyl skoro vidět a hádejte, našli jsme ho ,-). Moto pózovalo jedna báseň a co s načatým dnem? Když hledat, tak jsme se vydali hledat podkovu u Skadarského jezera. Cestou jsme zastavili u stánku s vínem, a tak to mělo být. Pan Durascovic totiž vyrábí náš oblíbený Vranac a prošel se s námi po svém vinohradu se zajímavým výkladem, např. systém zalévání „Kap-o-Kap“ ,-). Dvě lahvinky se samozřejmě vezly s námi ,-). Večer se nám ještě povedla protáhnout párty do 2:30 se sousedy z Německa. Padly všechny zásoby, jak naše, tak jejich. Za zmínku jistě stojí jejich vezený dárek, víno z Francie (nebylo zlé ,-) a nějaká pálenka z Lovčenu, co chutnala jako saponát ,-).

Ubytování: Apartments MM (22,50 EUR/ pokoj pro 2)

Den 6.

Černá Hora

Když piješ, tak nejezdíš, hybaj na pláž,-) (0 km)

(Svatý Stefan)

Párty se protáhla natolik, že jsme nebyl schopen ráno řídit. Studentíci dopadli o dost hůře, alespoň tak vypadali. Měli v plánu vyrazit směrem do Bulharska, ale dojeli do Buljarice (asi 10 km) a tam to zapíchli na pláži. Tímto vás zdravíme, Niko a Johanne ,-).

Ubytování: Apartments MM (22,50 EUR/ pokoj pro 2)

Den 7.

Černá Hora

Poslední den u moře s večerní, starou Budvou (0 km)

(Svatý Stefan – Stará Budva (Bus) – Sv. Stefan)

Dnes jsme tu poslední den, tak slunce naakumulujeme co nejvíc na pláži, pak ve staré Budve v uličkách a nakonec ve formě Vranace ,-). Testli jsme místní sběrný mikrobus, co pendluje mezi Budvou a Svatým Stefanem. Zážitek. Na moto to byl v tom provozu vopruz, co teprve pro bus. Celkem otrlí řidiči ;-).

Ubytování: Apartments MM (22,50 EUR/ pokoj pro 2)

Den 8.

Černá Hora Bosna a Hercegovina

Pomalu směrem k domovu, tentokrát trochu jinudy (508 km)

(Sv. Stefan-Podlicak – Kotor – Risan – Grahovo – Vracenovici – Bileca – Stolac – Mostar – Jablanica – Bugonjo – Jajce – Mrkonjic Grad – Kljuc – Skanski Most – Prijedor – Sanicani)

Bosna je pro nás pořád prekvapení. Zpět jsme jeli trochu jinou trasou a země je to vážně krásná.

Ubytování: Restoran-Pansion Ribarska Prica (28 EUR/ pokoj pro 2 se snídaní)

Den 9.

Bosna a Hercegovina Chorvatsko Slovinsko Rakousko ČR

Vřelé večerní uvítání v Ribarska Prica a fajn loučení bodrou snídaní ,-) (760 km)

(Sanicani – Prijedor – Bosanska Dubica – Hrvatska Kostajnica – Velika Gorica – Zagreb – Ptuj – Lenart – Graz – Linz – České Budějovice – Příbram)

V krásné zemi jsou i milí lidé. Paní kuchařka Nikolinka s kolegou vrchním nám zpříjemnili pobyt v Ribarska Prica natolik, že se tam v budoucnu rádi opět ukážeme ,-). Výlet jsme si patřičně užili, domu v pořádku navrátili, nyní jen přečkat zimu a spřádat další plány ,-).

Ubytování: Doma

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .