0
0

Letovisko Moraira se rozkládá na prosluněném španělském pobřeží Costa Blanca, které je omýváno vodami Středozemního moře. Původně zde stávala jen malá tradiční rybářská vesnička, která dlouho odolávala rozvoji spojenému s turistickým ruchem v okolí. Dnes je to však již jedna z nejluxusnějších turistických lokalit plná honosných vilek, prostorných náměstí, restaurací, barů a zábavních podniků. Ve zdejším přístavu kotví přepychové jachty milionářů a četné sportovní lodě. V Moraiře se totiž nachází jeden nejlepších přístavů sportovních lodí v celé oblasti.

V Moraiře však najdete také klid a pohodu. Ubytovací lokality byly vhodně vystavěny v dostatečné vzdálenosti od zábavních podniků. Nikdo tak není rušen jejich hlukem a během dovolené si můžete vychutnávat zasloužené a nerušené chvíle odpočinku. Největším lákadlem letoviska je bezesporu pěkná a rozlehlá pláž Playa de L´Ampolla. Pláž je písečná, s pozvolným vstupem do moře, proto je vhodná také pro rodiny s malými dětmi a nezkušené plavce. Průzračně čisté moře láká ke koupání, potápění a všelijakým vodním sportům. Jelikož je letovisko trochu odlehlé od hlavních prázdninových středisek, není zdejší pláž nikdy přeplněná.

V obci najdete supermarket, množství obchodů, řeznictví, pekařství, butiky s oblečením, poštu, banku i muzeum. Každý pátek se zde koná tradiční velký trh, rybí trhy jsou zde pak každé ráno. K dispozici je rovněž lékárna a ordinuje zde i praktický lékař. Moraira má dobré spojení s ostatními městy v okolí, byly zde vybudovány kvalitní silnice a pravidelně odtud odjíždějí autobusy.

V okolí letoviska se rozkládá původní krajina porostlá hustými lesy a vzácnými druhy rostlin. Je poseta typickými malými domečky a usedlostmi, ke kterým náleží četná úrodná pole. Nedaleko můžete navštívit golfové hřiště s 9 jamkami, tenisové kurty nebo zábavní park Terre Mítica v Benidormu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .