0
0

Mogán je malebné přístavní městečko, ležící na jihozápadní straně ostrova Gran Canaria. Vzhledem k tomu, že se zde nachází velké množství vodních kanálů, přezdívá se mu také „kanárské Benátky“.

Původně šlo o maličkou rybářskou vesničku, která byla, do ještě relativně nedávné doby, téměř odříznutá od turistického ruchu. Ještě před několika desítkami let k ní totiž vedly pouze horské stezky.

Dnes je její součástí vyhledávaný jachetní přístav a pořádají se zde i mezinárodní setkání jachtařů doslova všech národností. Přesto si Mogán stále statečně uchovává okouzlující atmosféru tradiční rybářské vesnice s působivou architekturou bílých domů, s romantickými uličkami a maličkými obchůdky. Pyšnit se může rovněž 300 m dlouhou světlou písečnou pláží.

Kousek od městečka Mogán se nachází letovisko Puerto de Mogán, poslední přístupné místo na pobřeží. Díky příznivému klimatu zde panuje téměř po celý rok nádherné slunečné počasí. Kromě luxusních hotelů se zde nachází také velké množství malých penziónků se zaměřením na individuální návštěvníky.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .