0
0

Zasazena do skal, 20 km západně od Puerto de la Cruz, na severním pobřeží Tenerife, leží malá rybářská vesnice San Marcos.

Přímo na plážích s černým pískem v San Marcos se nacházejí hotely a rekreační domy. Existují tady i supermarkety.

Ne každému se líbí mezi moderními betonovými domy, ale pláž vyniká přesto svou krásou a především chráněnou polohou.

Tady je koupání mnohem bezpečnější, než kdekoliv jinde na severním pobřeží. Stojí také za zmínku, že na pláži vytvářejí pěknou atmosféru mnohé restaurace a kavárny, které mají denně čerstvé ryby a mořské plody. Pláž nabízí vše, co si můžete přát. Jsou tu i záchody sprchy a stanice červeného kříže, kdyby se něco přihodilo. Pláž je vhodná pro rodiny s dětmi dokonce i v zimních měsících.

K pláži patří malé molo s rybářskými čluny, odkud si můžete vyjet na kajaku. Je však třeba dávat pozor na vlny a proudy, abyste neztratili nad kajakem kontrolu. Pořádají se i kajakové exkurze, kdy vyjedete s rybáři a s trochou štěstí se vrátíte s nějakým úlovkem.

Těsně nad pláží San Marcos najdete vchod do jeskyně. Tato jeskyně, stejně jako mnoho dalších na ostrově, byla vytvořena tuhnutím lávy v takzvané sopečné roury. Tak tady vzniklo 4 – 5 mil podzemních tunelů. Bez profesionálního průvodce se dovnitř raději nevydávejte, mohli byste se ztratit, nebo zranit o ostré kameny.

V San Marcos můžete zažít relaxační a přesto vzrušující dovolenou. Navíc se můžete při jednom ze svých výletů vydat do Icod de los Vinos, Puerto de la Cruz, nebo třeba Garachico.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .