0
0

Masca se nachází v severozápadní části ostrova Teberife v pohoří Teno.

Uprostřed idylické krajiny nebyly asfaltové silnice. Ty byly postaveny asi před deseti lety. Do té doby se sem dalo dostat jedině pěšky.

Nejčastěji vede cesta do Masca přes Santiago del Teide. Setkání s autobusem na úzké silnici je velikým dobrodružstvím.

Určitě stojí za to, užít si originalitu vesnice a krásný, téměř kouzelný výhled. Působivé domy byly postaveny na velice úzkých hřebenech s využitím jednoduchých prostředků v typickém stylu ostrova. Masca je vesnice jen s několika domy.

Přesto zde najdete restaurace a bary. V baru Blanca si můžete zakoupit lístky na loď se soutězky Masca až do Los Gigantes. Rovněž lze ochutnat místní speciality. Palmový med, chutnající trochu jako javorový sirup, nebo třeba šťáva z pichlavé hrušky jsou skutečné pochoutky. Na návsi zakoupíte něco místních bylin, přírodní kosmetiku, nebo třeba výtvory místních řemeslníků.

Někteří návštěvníci přicházejí obdivovat nejen tyto horské vesnice, ale rovněž soutěsku Masca, kterou se chtějí dostat až k moři. To chce samozřejmě nějakou výdrž a doporučuje se vhodná obuv. Sestup trvá 2 až 3 hodiny. Poté můžete stoupat zpět do vesnice, nebo se projet lodí do Los Gigantes. K odpočinku můžete využít i záliv a dopřát si tak osvěžující koupel. Je však třeba se informovat o odjezdech člunů, ať nemusíte nocovat v kaňonu, nebo přes noc šplhat do vesnice.

Výlet do soutěsky se stává stále populárnějším. Pokud jedete na Tenerife za turistikou, je Masca naprostou nutností.

Masca je jako setkání s jiným světem. Přesto, že požár v roce 2007 zničil několik domů a část vegetace, opět vidíme hustý podrost. Zdá se, že se Masca velice rychle zotavuje.

Masca je zážitkem pro milovníky přírody a aktivní dovolené.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .