0
0

Přibližně 90m nad Atlantickým oceánem, v severovýchodní části ostrova Tenerife, se nachází El Sauzal. El Sauzal je umístěn centrálně, u severní dálnice TF-5, která ho spojuje s městem Santa Cruz a univerzitním městem La Laguna.

Z místních útesů a skalisek je překrásný výhled na celé severní pobřeží. Za jasného počasí si můžete prohlédnout také vysokou horu Pico de Teide, která je se svými 3718m nejvyšší horou ve Španělsku.

El Sauzal je velmi zelené město. Zde najdete s láskou pěstované květinové záhony, parky a zelené plochy pro pěší. Místní kostel a radnice jsou dělány v Maurském slohu. Kostel je zasvěcen místnímu patronu, svatému Petrovi (San Pedro). V červnu místní občané organizují dvoutýdenní festival na počest svatého Petra.

Kdo navštíví El Sauzal, nutně musí navštívit místní muzeum vín, La Casa Baranda. Jedná se o statek z 18.století, restaurovaný a přeměněný na muzeum. Můžete zde ochutnat lahodná vína a typická, místní jídla. Přitom se pokocháte vhledem na atlantik.

Nedaleko muzea vína se nachází také muzeum medu, to můžete najít v Casa de La Miel. Zd vás poučí o výrobě medu. Můžete se taky nechat poučit o léčivých účincích medu a pojíst speciality medové kuchyně. V domě medu, jak se tomuto muzeu říká, můžete koupit vzorky medu z celého Tenerife.

V blízkosti El Sauzal najdete koupání v El Pris a Mesa del Mar El Pris, což je malá rybářská vesnice v malebném zálivu. Na Mesa del Mar najdete taky pláž vhodnou ke koupání a surfování.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .