0
0

Playa de las Americas je v těsné blízkosti Los Cristianos. Z kdysi skromného městečka se v šedesátých letech stala turistická Mekka.

Originální styl Kanárských ostrovů tady už neuvidíte, zato je k mání mnoho krásných pláží. Spousta barů, hospod diskoték a klubů. Noční život je velmi pestrý a mnozí slaví až do časných ranních hodin.

Také velká nákupní střediska jsou k dispozici. Podél promenády a v centru města si můžete vybrat z velkého množství mezinárodních restaurací.

Mnoho dlouhých písečných pláží vybízí k procházce. Byly vytvořeny uměle, není na nich tedy písek černý. Jsou snadno přístupné a vhodné i pro rodiny s dětmi. Hladina je jako zrcadlo, můžete si užívat opalování, plavání, šnorchlování, nebo si najmout šlapadlo. Pobřežní bary hýčkají své hosty chutnými koktejly. Lehátka, sprchy, slunečníky a toalety jsou rovněž k dispozici.

Plážová promenáda, plná obchodů, barů, restaurací a kaváren, je dobře navržená a snadno přístupná i pro postižené a vozíčkáře. Nekonečné procházky vás mohou zavést i do okolních měst.

Pokud chcete svou dovolenou ladit poněkud akčněji, můžete využít příležitosti k provozování rozličných vodních sportů. Například vyzkoušet svou stabilitu na vodních lyžích.

Školy surfování a potápění nabízejí různé kurzy a školení. Zkušení potápěči nemusí zkoumat jen blízké okolí pláže, ne, že by nebylo překrásné, ale můžou se vypravit na průzkum jeskyní. Navíc si můžete udělat výlet s profesionálními týmy pod plachtou na sousední ostrovy.

Z přístavu Puerto Colon v sousední obci Los Cristianos se vypraví několik trajektů denně směrem na jeden z ostrovů Gran Canaria, La Gomea, La Palma, anebo El Hierro. Taky můžete plout za delfíny a velrybami, nebo pohlédnout do hlubin moře z lodě se skleněným dnem, nebo se projet na katamaránu.

Pokud bude toho ruchu tady na vás trochu moc, můžete podniknout exkurzi za kulturou Kanárských Ostrovů do vnitrozemních vesnic.

Pokud už jste jednou na Tenerife, musíte si prohlédnout sopku Teide a vyrazit k ní je nejlépe odsud přes národní park Teide, kde můžete obdivovat sopečnou krajinu.

Kousek dál na sever se nachází pohoří Teno, plné klidu a turistických stezek. Působivá krajina je plná všemožné vegetace.

Několik golfových hřišť nabízí kromě kvalitních služeb i jedinečný výhled na Atlantik.

Přesto, že je Playa de las Americas rušnou turistickou destinací s rušným nočním životem, je možné najít si vlastní klid a vyrazit na procházku krajinou. O ubytování se postará velká spousta hotelů, apartmá a prázdninových ubytovacích zařízení.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .