0
0

Manilva je poměrně rušné a turisty velmi oblíbené letovisko na pobřeží Costa del Sol. Leží v provincii Málaga, v prosluněné Andalusii. Je centrem večerní zábavy, kde na vlastní kůži poznáte, co je to andaluský temperament. Až do brzkých ranních hodin se zde můžete oddávat tanci na místních diskotékách, učit se flamengo nebo se bavit při poslechu tradičních jihošpanělských rytmů. Manilva nabízí příjemnou kombinaci kultury, sportu, přírody a výborné kuchyně.

Letovisko sice neleží přímo u vody, ale k pobřeží Středozemního moře je to asi jen 2 km. Můžete si zde proto užívat žhavého slunce, relaxace na písečných plážích i skotačení v mořských vlnách. Manilva zaujímá více než 8 km dlouhých a prostorných pláží s jemným pískem, které mají pozvolný vstup do moře a proto jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi i nepříliš zdatné plavce. Vyzkoušet zde můžete celou řadu vodních sportů, jako je třeba surfování, plachtění, jízda na vodních lyžích, skútrech nebo šlapadlech. Na své si zde přijde opravdu každý. Pláže Sabinillas byly dokonce oceněny Modrou vlajkou EU, což je ocenění za čistotu vody.

V blízkosti letoviska se nachází přístav jachet La Guquesa, kde můžete pozorovat luxusní jachty zámožných majitelů i obyčejné rybářské bárky. V centru Manilvy najdete množství obchodů, barů, restaurací a také pamětihodností. Mezi nejvýznamnější památky patří Sabinyjův hrad, který láká davy zvědavých turistů. V okolí obce se rozkládají rozlehlé vinice Moscatel a rozmanitá krajina je ideální pro pěší turistiku i cykloturistiku.

Asi jen 30 km od Manilvy se nachází Gibraltar, který je skvělým místem pro podnikání výletů nejen v letních měsících. Ve vzdálenosti přibližně 100 km leží hlavní město provincie – Málaga. V oblasti je řada dalších zajímavých středisek, jako je Sabinillas nebo El Castillo, které byly vystavěny v typickém andaluském stylu. Za návštěvu stojí také Algeciras, Estepona, La Linea Concepción a některá městečka nacházející se na africkém kontinentě, například Ceuta, Tarifa nebo Tanger.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .