0
0

Plán cesty :

26.9.2009 Odlet z Brna v 18 hod do Londýna ( Stansted ) . Vzhledem k tomu , že jsme se z Londýna vrátili před třemi týdny následuje pouze noc na letišti .

27.9.2009 Odlet Stansted do Palma de Majorka v 11 hod. Přílet v 13 hodin . Odjezd do hostelu v Arenalu autobusem od letiště. Po ubytování autobusem na odpolední a večerní výlet do města .

28.9.2009 Po snídani koupák na pláži cca 50 m od hostelu a zastávky na letiště. V 16 hod odjezd na letiště a odlet do Girony . V Gironě autobusem do centra do Hostelu . Večerní prohlídka města .

29.9.2009 Po snídani další prohlídka města a opalování. Večení odjezd na letiště. Spánek na letišti.

30.9.2009 Ranní odlet do Bergama. Přílet v cca 9 hod . Návštěva místního schoping centra ,oběd a pak opalování před letištěm.

30.9.2009 Odpoledne odlet do Brna

Rozpočet cesty :

1.den Brno -Londýn letenka 5 Eur

noc na letišti Stansted

2.den ráno jídlo z domu

Londýn-Mallorca letenka 15 eur

autobus na hostel 2 eur

Hostel se snídaní 1 noc 10 eur

autobus centrum a zpět 2 eur

jídlo Mc Donald 8 eur

3.den autobus na letiště 2 eur

Mallorca – Girona letenka 5 eur

autobus do centra a zpět 4 eur

hostel se snidaní 16 eur

jídlo a pití přes den cca 12 eur

noc na letišti

4.den pití na letišti 2 eur

Girona – Bergamo letenka 5 eur

jídlo v obchodním centru 10 eur

Bergamo – Brno letenka 5 eur Náklady celkem cca 100 euro 1 den noc na Stanstedu opět trávím na obvyklém místě na konci odletové haly. Trojsedačku si zaberu už kolem 18 hod . Po té se místa zaplňují velmi rychle a po 21 hod již není kam sednout. Další ranní pasažéři již zůstávají na zemi. Mám s sebou spacák takže mě nic nechybí.

2 den kolem 5 hodiny ráno je již kolem velký ruch. Po očistě si dávám jídlo a procházím halu. Odlet do Malorky je přesný. Už se těším na svoji první návštěvu tohoto ostrova. Blížíme se k Mallorce . Přilétáme od severovýchodu. Sedím u okna na pravé straně a tak mohu pozorovat nádherné hory poloostrova Formertor. Už teď vím jistě, že sem se chci podívat ne pouze na 1 den , ale příště to zcela jistě bude na delší dobu a s někým dalším. Po příletu obdivuji nádhernou a obrovskou letištní halu ,ale pospíchám na autobus. Před odletem bude ještě dost času. Zastávku autobusu kupodivu nacházím během 5 minut. Autobus odjíždí za dalších 15 min. Vše jde jak po másle a v 16 hodin jsem již v hostelu . Dvoulůžkový pokoj mám kupodivu sám . Naproti je dokonce hospoda s Pisner Urquel , ale zavřená . Vzhledem k tomu, že se bude brzy stmívat odjíždím za 20 min. Spět do centra města. Jedním slovem nádhera. Jedeme kolem nekonečné pláže v Arenallu a za 25 min jsme před městskou Katedrálou. V hostelu jsem si vzal mapku historického centra ,proto ihned začínám prohlídku . Opravdu nádherné místo . Centrum, Katedrála , umělé jezírko s fontánou i přístav .

Prohlédněte fotky a dáte mi za pravdu . Po setmění pojím v místním MC a ještě jednou procházím kolem Katedrály. Nyní již po setmění . Všechno krásně nasvíceno reflektory. Do hostelu se vracím kolem 22 hod . Celý den bylo nádherné počasí .Už se těším na zítřejší koupání.

foto 2 den zde

3 den Ráno výborná snídaně bez omezení množství. V 10 hodin již ležím na pláži . Postupně přichází další turisté. Kupodivu většina z východní Evropy. Je slyšet Polština,Ruština ,Čeština Počasí i voda naprosto v pohodě . Na slunci je přes 30C a voda kolem 24 C. Odpolední odjezd na letiště opět v pohodě. Následuje opět prohlídka letiště. Objevuji nádhernou letní terasu v prvním patře . Není zasklená, ani klimatizovaná ,přesto zde je krásně. Dokonce sem látají i ptáci. Rozhodně doporučuji navštívit. V každém případě je letiště V palmě asi prozatím to nejhezčí, která jsem dosud navštívil. Let Palma de Mallorca – Girona proběhl bez zpoždění a v 19 hodin jsem již na nástupišti autobusů do centra Girony. Nádraží se nachází cca 200 m od východu z letiště . Po východu z příletové haly je nutno jít doleva . Zpáteční jízdenka do centra stojí asi 8 euro a cesta do centra trvá cca 45 min. Ubytování mám objednané v hostelu přímo v centru asi 15 min pěšky od autobusového nádraží. Vše se mi podaří najít bez problémů a jak později poznám jde o nejlepší hostel ze všech kde jsem dosud byl. Přestože se již setmělo vyrážím do večerního města na obhlídku osvětlených památek. I po 20 hodině je krásně teplo. Ideální na večerní procházku uličkami židovské čtvrti, v okolí místní university i po hradbách. Nádherná je i místní osvětlená katedrála. Na hostel se vracím po 23 hodině. V kuchyňce si ještě dělám večeři. Dáváme se do řeči s dvojicí s Izraele, kteří cestují po Španělsku již třetí týden a s turistkou z Holandska , která je zde na studijním pobytu. Další den plný nových zážitků. Dopoledne super koupání na Mallorce a večer romantická procházka po Gironě.

4. den ráno se opět přesvědčuji, že volba tohoto hostelu byla výborná. Opravdu bohatá snídaně dokonce i ovoce a zelenina . Samozřejmě káva , 5 druhů čajů, 3 druhy džusů atd,atd. Opravdu super a jak dlouho to vydržíte. Proti snídani v Londýnském hostelu úplné All inklusive. Při snídani se ještě seznamuji s Brazilcem studujícím v Kanadě. Naštěstí se všichni dokáží přizpůsobit mojí angličtině, která je na úrovni základní školy. Využívám místní bezplatné úschovny zavazadel a opět vyrážím do centra Girony. Tentokrát si vybírám prohlídkovou trasu podle mapy , kterou jsem dostal v Hostelu. Trasa vede po místních hradbách a to doslova. Na hradbách jdete po úzkém chodníčku a postupně procházíte jednotlivé strážní věže. S každým dalším krokem se otevírají nové a nové pohledy na Gironu. Opět nebe bez mráčků a teplota nad 25 C. Nejzajímavější část cesty po hradbách je až na samém vrcholu,kde se nachází zahrady. Obrovské kaktusy, kvetoucí rostliny a palmy. To vše spolu s pohledem na město ve mně opět utvrzuje v tom , že i sem se musím znovu vrátit , abych vše ukázal i svým blízkým a mohl tak vychutnat všechny zážitky ještě intenzivněji. Znovu procházím kolem dalších památek a muzeí. V jednom z nich je výstava věnovaná Napoleonovi. Pro mě je to zajímavé i z důvodu, že bydlím kousek od Mohyly Míru na Moravě. Po obědě v místní pizzerii se vracím do zahrad a další dvě hodiny vychutnávám snad poslední letošní intenzivní slunce. Po příjezdu domů pak vypadám jako kdybych přijel z Karibiku. Vzhledem k tomu, že ráno mi odlétá letadlo již v 6 hodin ráno řeším další přespání na letišti. Vracím se do hostelu. Ještě prohodím pár slov s Polkou, která je na recepci. Zpátky na autobus a po 20 hod jsem na letišti. Spaní na místním letišti je docela pohodové. Dají se najít 3 sedačky bez opěradel a je zde i docela klid. Vytahuji spacák a z dalšími spolunocležníky zaleháme.

Večerní cesta na letiště i noc v Gironě proběhly v pohodě.

foto 4 den zde 5.den Vstávám opět kolem 5 hodiny a po ranní hygieně již odcházím k odletu. Vše jako obvykle a v 9 hod přistáváme v Bergámu. I tady je stále krásné počasí . Prohlídku Bergáma již nechávám na další výlet a proto odcházím do blízkého schoping centra. Dá se zde poměrně levně najíst a v místních výprodejích nakoupit pár dárků. Když už rodina neletěla se mnou tak aspoň nějakou pozornost. Po poledni se vracím k letišti a na trávníku rekapituluji můj výlet a stále více je mi jasné ,že tento styl cestování je to pravé. Uděláme pár úprav, prodloužíme dny pobytu ,ale s cestovkou to již nebude. Za poslední 4 dny mám tolik zážitků ,jako bych jel kolem světa.

Takže ještě jednou díky všem Akčním letenkářům

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .