0
0
  • Kapitola první – Proč Madrid

Proč zrovna do Madridu a proč na pár dní?

Původně to vlastně mělo být, přátelé, úplně jinak. Dovolenou pro rok 2017 jsme měli naplánovánu strávit na „Kanárech“ asi tak jako pár let před tím, ale vzhledem k tomu, že se během konce roku 2016 tak nějak stalo, že jsem odešel z práce, která mne mírně devastovala a samozřejmě v návaznosti na tohle se nám tak nějak zkrátili příjmy, nechtěli jsme tolik utrácet a dovolenou na krásných ostrovech jsme raději vzdali.

Prapůvodně to mělo být tak, že jsme na ostrovy měli letět přes Madrid, tady pobýt dva dny, prohlédnout si město a z Madridu odletět španělskou linkou do konce naší cesty.

Jak jsem se zmínil, díky tomu, že by to nakonec vyšlo přece jen všechno trochu „draho“, padlo rozhodnutí, cestu prostě zrušit a vymyslet nějakou levnější variantu. Zamluvený hotel přes Booking.com šel v pohodě a bez-sankčně stornovat, tak jako objednané auto. Mírný problém nastal v tom, že jsme měli již zakoupeny letenky do Madridu, které prostě zrušit nešly.

Měli jsme, bohužel, zakoupeny i letenky Madrid – Fuerteventura, ale ty musely prostě a bohužel padnout za oběť „pracovně-úřadnému“ bohovi. Pokoušel jsem se je sice nějak stornovat, ale opět – bohužel. Společnost Ryanair je natolik „fér“, že tuto možnost úplně vylučuje. Maximálně si můžete let „přebookovat“ , ale jen na vnitrostátní lety Španělsko – Španělsko. Mohli bychom tak letět třeba z Madridu do Sevilly nebo jinam, ale o to jaksi zájem nebyl. Letenky jsme tedy obětovali, pořád to vyšlo levněji než letět a zaplatit hotel na Kanárských ostrovech.

Lupeny do Madridu se mi ale tak nějak nechtělo pouštět a tak nakonec vznikla varianta, o které to tady celé bude. Já jsem vlastně již v této metropoli jednou byl, služebně před asi 12 lety, ale bylo to tak dávno a v takovém pracovním spěchu, že si z města toho moc nepamatuji, jen to že bylo krásné a „atmosférické“ a že mi tam bylo dobře. Tento fakt a taky to, že Surikata v „pevninském Španělsku“ ještě nebyla, hrál klíčovou roli v tom, že se rozhodlo, jak se rozhodlo. V Madridu prostě a jasně několik dnů pobudeme, projdeme si památky, pokocháme se a potom se vrátíme zpět. Vše jsem propočítal, přišel na to, že celá tahle cesta nás vyjde skoro na třetinu toho, co bychom „vycálovali“ za ostrovy s kanárkem a tak bylo rozhodnuto.

Přes internet jsme dokoupili letenky zpět a stačilo se jen pořádně připravit a vyrazit.

POKUD by někoho zajímalo, jak to bude pokračovat, může navštívit ,mé stránky ZDE:

http://www.jaromirhruska.estranky.cz/clanky/the-news/madrid-2017—cestopis.html

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .