0
0

Budapešť a lázně, to je stejné spojení asi jako Vídeň a Práter nebo Amsterdam a vy víte co. A těch lázní je tam stejně jako v Práteru atrakcí. Obyčejný turista zpravidla navštíví ty nejznámější, mezi které patří Széchenyi nebo Gellért. Ty jsou ale hrozně neosobní, téměř po celý rok přeplněné a tak nějak nic víc, než jen lákadlo na turisty.

Ten, kdo chce poznat pravou atmosféru maďarských lázní, zamíří jinam a mnohdy klidně i mimo Budapešť. Při loňské letní dovolené, kdy jsme si užívali windsurfingovou parádu na Neziderském jezeře, jsme za deštivých dní (které byly celkem dva) navštívili lázně Hegykö a Mosonmagyaróvár. A oboje byly naprosto skvělé. I když jsme byli na dovolené v té největší top sezoně, i tak nebyly lázně přeplněné. A Hegykö byly opravdu moderní a neuvěřitelně čisté.

To mi vnuklo myšlenku vyzkoušet i jiné lázně přímo v Budapešti. Király, Lukács, Rác a další, v těch jsem již buď byl, nebo jsem na ně nedostal zrovna dobré reference. Čistě náhodou jsem ale narazil na odkaz, který sliboval zájezd a v ceně i návštěvu lázní Dandár. Na zájezd jsem se samozřejmě vykašlal a dopravil se do Budapešti opět po vlastní, tedy hromadné železniční ose.

A byl jsem vcelku mile překvapen. Nenápadné a vlastně trochu ukryté lázně Dandár nedaleko Národního divadla na pešťské straně města jsou tou pravou oázou klidu, ale přeci jen nejsou dokonalé. První malé pochybení jsou společné převlékárny, které jsou však čisté. Bazénová část se nachází po schodech dolů. Zde jsou celkem tři obří vany s různou teplotou (20, 36 a 38 stupňů celsia). Vše bylo opět hezky čisté a hlavně poloprázdné. Součástí by měla být i letní venkovní část s dalšími dvěma bazény (a stejnou vodou, jako uvnitř) a sauna. Tam se ale v době naší návštěvy nemohlo, ale nijak nám to nevadilo. Za vstup jsme zaplatili 1900 Forintů, což je asi 200 Kč. Cena tedy na Budapešť spíš podprůměrná.

Návštěvu těchto menších lázní proto můžu vřele doporučit!

Místa na mapě
Budapešť, Maďarsko
Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .