0
0

V místech, kde kdysi velké lávové pole vteklo do Atlantiku, leží dnes turistická a rybářská vesnice La Restinga s několika sty obyvateli.

Je nejjižnějším místem municipality El Pinar, na nejzápadnějším Kanárském ostrově El Hierro. Nachází se na jižním cípu ostrova a její obyvatelé a návštěvníci se mohou těšit po celý rok na příjemné letní teploty.

Po namáhavých turistických dnech na severu ostrova si tu aktivní dovolenkáři mohou pro změnu udělat menší pauzu a odpočívat na sluníčku.

Kdysi se zde usadili jak rybáři z údolí Valle Gran Rey sousedního ostrova La Gomera, tak i místní obyvatelé Herreños. Střed obce La Restinga vám již bohužel vůbec nepřipomíná, že se nalézáte v bývalé rybářské vesnici. To zejména kvůi výstavbě několika hotelů a apartmánových komplexů, které zde vznikají díky tomu, že jižní špička El Hierra je suchá a plná slunce.

Místo tak dnes žije z rybolovu, i z cestovní ruchu. V obci je i několik supermarketů, v nichž si mohou turisté i místní obyvatelé nakoupit potraviny a věci denní potřeby. Na molu nebo přímo od rybářů si můžete též zakoupit čerstvě ulovené ryby.

Krásná promenáda s četnými restauracemi a místní bary lákají návštěvníky k trošce lenošení. Sledovat rybáře při jejich práci má také něco do sebe.

Pobřežní oblast kolem La Restingy je rájem pro potápěče díky svým nesčetným jeskyním a propastem. Nemluvě už vůbec o biologické rozmanitosti zdejšího mořského života, kdy vám každý ponor přinese nezapomenutelný zážitek. Každoročně na jaře se tady koná potápěčský festival Open fotosub ve fotografování pod vodou.

Území na lávovém pobřeží Arenas Blancas je pro změnu ideální pro dlouhé procházky či túry. Milovníci přírody mohou podniknout procházku krásnou krajinou s velkými lávovými poli, členitými útesy a bizarními lávovými útvary.

Velmi pozoruhodné jsou také velké lávové plošiny a přírodou vytvořené pletence lávy, které skutečně stojí za to vidět a jaou zdrojem výjimečné příležitosti k fotografování.

Je zde jen několik míst vhodných ke koupání, malá černá lávová pláž přímo ve vesničce a pouhých deset kilometrů vzdálená lávová zátoka Cala de Tacorón.

Jihozápadním směrem od obce, až k majáku Orchilla, se rozkládá 750 hekatrů velká mořská chráněná rezervace Mar de las Calmas.

Není bez zajímavosti, že v říjnu 2011 bylo místo v důsledku zvyšující se seismické aktivity evakuováno.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .