0
0

Na severu ostrova Tenerife je situováno příjemné městečko La Orotava, které je zajímavé svou typickou kanárskou architekturou. Stále se zde dodržují tradice a nezapomenutelné lidové slavnosti. Navíc se město dokázalo ubránit moderní zástavbě a zachovat původní atmosféru starých časů. La Orotava leží v nadmořské výšce 400 metrů.

Nevelké historické centrum města je pod ochranou památkářů. Jeho návštěvu byste tedy rozhodně neměli vynechat. Unikátní je také umístění do příkrého svahu. Hlavním náměstím je Plaza de la Constitución, kde se poměrně často konají nejrůznější hudební slavnosti a trhy.

Hlavní dominantou náměstí i celé La Orotavy je velký barokní kostel La Concepción. Díky němu dostalo městečko typicky španělský ráz. Všimněte si také cenných měšťanských a šlechtických domů lemujících zdejší ulice. Jsou zdobeny rodinnými erby vytesanými do kamene. Stojí zde i nádherný palác Casa de los Balcones, který je ve skutečnosti tvořen dvěma propojenými paláci ze 17. století. Jeho nepřehlédnutelným doplňkem jsou také dlouhé a zachovalé balkóny. Zájemci o historii mohou navštívit místní muzeum řemesel Museo de Artesanía Iberoamericana.

Pokud budete chtít poznat další zajímavá místa této části ostrova, vydejte se například do 10 km vzdáleného městečka Puerto de la Cruz nebo do hlavního města Santa Cruz de Tenerife. Z La Orotavy je zajištěno pravidelné autobusové spojení, vašim výletům tak nic nestojí v cestě. Vyrazit můžete i do nedalekého národního parku Parque Nacional Pico del Teide nebo krásného údolí Valle de la Orotava.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .