0
0

Keňa, země plná kontrastů, s nádhernými plážemi s bílým pískem na březích Indického oceánu, s nespočtem národních parků s tropickou vegetací a příjemnými lidmi. Keňa je zárukou slunce a teplého moře. Co více si přát k prožití dovolené.

Keňa – slunce, teplé moře a safari.Tak to je to, co mě nejvíce táhlo do země pod rovníkem na jižní polokouli.Lákala mě atmosféra černé Afriky.Lákala mě pobřeží, které omývá Indický oceán a pláže které nemají konce.Lákalo mě, poznat život zdejších lidí.

Byl bych hodně naivní, kdybych se domníval, že za tu krátkou dobu zvládnu vše.Přesto se domnívám, že jsem si odvezl skvělé zážitky.

Cesta z Prahy se „díky“ mezipřistání v Hurghadě protáhla o dvě hodiny.Důvod? Letecké vojenské cvičení a do vzdušného prostoru nad tímto letoviskem civilní dopravní letadla pouštěli jooo pomalu.A my byli devátí na řadě.Ve výšce 11 400 metů a rychlostí 850 km jsme letěli nad Sudánem,Etiopií a prakticky celou Keňou.Pohled na zasněžené Kilimandžáro s n.v.5895 nikom neunikl.Při přeletu rovníku jsme si dali panáka v keňské Mombase jsme přistáli krátce po dvacáté hodině místního času.Nejstarší a druhé největší město Keni nás přivítalo třiceti stupňovým „přídělem“.

Na letišti proběhlo vše hladce, včetně zakoupení víza.Po půl hodině jízdy autobusem jsme dorazili do Hotelu Reef na severním pobřeží I přes opožděný příjezd jsme dostali večeři včetně veškerých nápojů.

Ráno jsme se před snídani seznámili, kdež to vlastně jsme.A byli jsme mile překvapeni.Všichni nás zdravili JAMBO JAMBO, usmívali se a byli milí.

Já jsem k jejímu jambo,jambo přidal habari za asubuhi, což znamená dobré ráno a hned se mi dostalo odpovědi karibu, což je vítejte.

Po snídani musel náš průvodce personálu vysvětlovat, že umím jen pár keňských slovíček.

Když jsem u průvodce, tak ten dostal od nás od všech za starost velikou jedničku.

Po snídani jsme pádili do moře, než začne odliv.Bylo skvělé teplé cca 27 stupňů, ale už ne tak čisté, jako v „dominice“.Když vám řeknu, že po přílivu jak se voda dostala na rozpálený písek, byla jeho teplota zhruba půl hodiny 35 stupňů teplá.

První den jsme lenošili a odpočívali po nezbytné cestě.Čas jsme si krátili popíjením piva, různými drinky, včetně alkoholu a pochopitelně koupáním.Oběd byl venku pod střechou a opět můžu říci, že nám tam vše chutnalo.Odpolední káva s čokoládou a rumem byla vždy skvělá.Při odlivu jsme měli možnost využívat 3 bazény, jeden s vířivkou a tři bary.Ten jeden jsme po návratu ze safari nazvali NAPAJEDLO.Důvod byl prostý, sedíte ve vodě okolo barového pultu a napájíte se tím nač máte chuť.V galerii je jedno hezké foto a co se nepovedlo? Zrovna je obležen něžným pohlavím – uvidíte tam každou věkovou i váhovou kategorii!

Po večeři, tak jak už to bývá zvykem jsou na programu různá vystoupení a také tanečky.

Celodenní nádherné počasí a dobrá večerní zábava nás každý den rychle uspala.Noci byli klidné, bez komárů, či jiné havěti.

Zato ráno jsme měli o zábavu postaráno.Dorazily opice.Co dovedou si umíte jistě představit.

Když necháte něco na balkoně máta smůlu.Drapnou co vidí.Opalovací krém, ručník a nejkrásnější zážitek byl, jak opice skotačí s dámským vrškem na hlavě.Jsou tak krotké a vycvičené, že si samy otočí kohoutkem u vodovodu a v klidu se napijí.To my jsme vodu nepili.

Musím se vrátit k seznamovacímu setkání.Tam jsme se zvídavosti čekali na dny výletů.

Mombasa se jela v sobotu12.ledna a projížďka lodí o den později.Na safari padlo úterý a středa ( 8.-9.1.).

Já jsem absolvoval safari.V Mombase jsem byl pochopitelně také a to v neděli 13.ledna.

Jak bylo na výletech? Tak to Vám napíšu určitě brzo a nejen to.Zatím Vás všechny zdravím.

KWAHERI – NA SHLEDANOU

http://www.fmzfm.estranky.cz/clanky/par-cestopisu-z-keni.html

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .