0
0

Pták Dodo to pochopil. Před lidmi je potřeba utéct, zalézt, schovat se. A tak přežil snad až z holocénu. Ovšem jen na ostrově Mauricius. Věhlas prehistorického opeřence přebila ve spojení s ostrovem v Indickém oceánu asi jen pověstná modrá známka, i když golfovým světem se teď téměř pandemickou rychlostí šíří zpráva, že zdejší hřiště, to je také něco výjimečného.

Pláže s bělostným pískem a tyrkysovým mořem lákají hlavně toho, kdo se sem jede plácnout na lehátko a vystavit tělo slunci. I když návštěvníci sem jezdí všelijací – večer se na pevninu vracejí bárky s amatérskými potápěči a lovci ryb ve velkých hloubkách. Šlachovitá těla surfařů s plachtou i bez jsou nepřehlédnutelná, zatímco ti nejbílejší lidé zde, to jsou přírodozpytci, a není jich tu málo.

Místo ptáka dodo prasata a krysy

Nádherných přírodních scenérií si užijí i golfisté. Odpaly přes mořské zátoky, četná jezírka a tůně, hustý porost – jako by se tady hřiště jen tak mimochodem protáhly bujnou zelení, ležérně se nabízejí a skrývají nejednu hráčskou výzvu.

Šest klasických osmnáctijamkovek a ještě tři devítky se nacházejí výhradně na pobřeží, rovnoměrně rozloženy na východním a západním. Výhodou balíčkových pobytů je neomezený vstup na jedno hřiště, přináležející ke konkrétnímu hotelu, po celou dobu týdenního či čtrnáctidenního pobytu. Je dobré se zeptat, zda cena obsahuje i účast na akademii, nebo radu profesionála.

Lze samozřejmě zakoupit i green fee na jiné hřiště, a to za ceny lidové (nejnižší někde na hranici dvou set korun) i tuplované (přes 2000). Našinci se to většinou snadno počítá, protože místní rupie má jen o málo silnější kurz než koruna.

Kdo nechce odletět z Mauriciu, aniž by spatřil ptáka dodo, musí si dát v golfu přestávku. Vzácný živočich je příliš plachý a moudrý na to, aby riskoval trefení míčkem. Ne tak zatoulané exempláře psů, prasat, koček a krys, těm bývají golfisté šuma fuk. S jejich občasným výskytem kolem fairwají je nutné počítat.

Za větrem i na skále

Nejznámějším golfovým resortem je Belle Mare se dvěma osmnáctijamkovými hřišti – The Legends a The Links. Na prvním se konají turnaje PGA pod záštitou jihoafrické větve této světové organizace. Zdejší rekord -10 tedy nebude pro většinu českých hráčů tou pravou metou…

Nicméně nejnáruživějšími golfisty jsou na Mauriciu Australané, poměrně soutěživí, na české poměry ale spíš uvolnění hráči. Je zapotřebí připravit se proto na hru „pod obojím“ – jak na návštěvníky, jejichž golfové návyky jsou drilové (budou tlačit na rychlou hru), tak na ležérní golfisty v obuvi, připomínající sandály.

Belle Mare je pětihvězdičkovitostí svých rezidencí luxus, ostatní areály ovšem nijak nezaostávají v úhlednosti, čistotě a kvalitě. Hřišti v neméně exkluzivním Paradis & Dinarobin Golf Resortu vévodí hora Le Morne. Nejenže je odevšad vidět, ale hlavně chrání jamky před oceánským větrem. Ovšem jednoduché hřiště to není – několikeré překročení vodního kanálu se může stát noční můrou.

Svá specifika a nástrahy mají i zbývající hřiště. Na Bel Ombre není těžké ztratit orientaci (a míčky v četných jezírcích i mokřinách). Na Ile Aux Cerfs se vodě téměř nedá vyhnout a hra zavede návštěvníka mezi skalnaté výběžky. Tamarina vznikla rekultivací, je tu množství různých druhů stromů a pocit, že se hráč nachází kdesi na africké savaně, je zde velmi patřičný.

Komu by snad nestačila mauricijská nabídka, má ještě možnost zahrát si na ostrově Praslin, který už patří pod Seychely. Zdejší Lémuria Champions Copurse je par 70, měří jen 5,5 kilometru a green fee bude zaručeně o třetinu dražší než na Mauriciu.

http://sport.idnes.cz/zeleny-mauricius-neni-rarita-to-je-golf-v-indickem-oceanu-pe7-/sport-golf.aspx?c=A091109_144723_zahranici-golfova-hriste_jok

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .