0
0

Doputovali jsme na našich cestách po Mallorce k místu, které se nazývá Corpo Christo, tedy v překladu Tělo Kristovo. Tato lokalita je proslulá jedněmi z největších jeskyní na světě. Navštívil jsem už v životě všelijaké jeskyně, počínaje naším krásným Moravským krasem, dále třeba Postojensku Jamu ve Slovinsku, rumunské krasové jeskyně v Banátu či až třeba na vzdálené Kubě jeskyni Cuevas del Indio. Toto vše vyjmenované je tak trochu o „něčem jiném“. Čím jsou jeskyně v Corpo Christo tak výjimečné?

Nebudu Vás dlouho napínat. Se zatajeným dechem vstupujeme do ohromných a chladných jeskynních prostor, ještě dobře, že jsem si vzal s sebou svetr. Cestou prohlížíme všechny ty stalagmity a další podzemní krásy, které neodmyslitelně patří k jeskyním. Přicházíme po chvíli k místu, kde mohou pohodlně sedět desítky návštěvníků, svědků neobvyklého divadla. Nezapomenutelná „show“ začíná!

Po podzemní říčce se blíží dvě bárky s veslaři, připlouvají jakoby z dálky a kužely reflektorů doslova vyhmátnou v pravý okamžik aktéry této překrásné podívané.

Na jedné z bárek je umístěno něco jako harmonium, za kterým sedí umělec a koncertuje. Krásný pocit je umocněn citlivě vybraným repertoárem. Právě za tónů nádherných Hoffmannových Povídek z Vídeňského lesa mizí obě bárky v dáli. Zvuky vesel dopadajících na vodní hladinu dokreslují tuto kouzelnou atmosféru.

Bohužel vše krásné jednou končí a musíme putovat dále, bohatší o neopakovatelné zážitky z krasových míst.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .