0
0

V centru andaluské provincie Córdoba se rozkládá malá vesnička Iznájar, kde můžete strávit velmi příjemnou a ničím nerušenou dovolenou. V jejím okolí se rozprostírá neskutečně krásná a nedotčená krajina, která sem láká hlavně milovníky pěší turistiky a pobytu v přírodě. Iznájar je situován v nadmořské výšce 539 metrů.

V této oblasti panují během letní sezóny velmi vysoké teploty okolo 30°C a v zimě teplota neklesne pod 10°C. Je zde tedy neustále teplo. Pro turisty bylo vybudováno dostatečně kvalitní zázemí v podobě, restaurací, barů, obchodů, supermarketů a ubytovacích zařízení.

Iznájar však nabízí jen krásnou přírodu a turistické atraktivity, ale také četné historické památky. Jestliže zatoužíte po koupání ve Středozemním moři a relaxaci na pláži, budete se muset vydat do 70 km vzdálené Málagy.

Na kopci nad městečkem se tyčí maurský hrad pocházející z 18. století. Vesničku obklopuje jezero Stausee, jehož malé zátoky jsou ideální pro koupání a každý zde najde svůj klid a místečko. Iznájar bývá pravidelně v letních měsících dějištěm zajímavých a tradičních „fiest“.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .