0
0

V nadmořské výšce 318 metrů se na jihu Andalusie rozkládá malá vnitrozemská obec Frigiliana, kde žije kolem 2100 obyvatel. Je situována na prosluněném pobřeží Costa del Sol, leží však asi 6 km od moře. Frigiliana leží na kopci, který je obklopen poli, kde místní zemědělci pěstují zeleninu.

Přestože ve Frigilianě nenajdete moře a ani ruch velkých letovisek, okouzlí vás právě svou malebností, pohodou a klidem. Okolní nedotčená příroda je navíc ideální pro podnikání pěších a cyklistických výletů. Překrásné horské prostředí, ve kterém je vesnička zasazena je také ideální pro relaxaci a stoprocentně zde načerpáte nové síly. Frigiliana zatím nebyla zasažena moderní civilizací, proto si budete připadat, jako byste se vrátili zpět v čase.

Frigiliana patří do skupinky vesnic ležících na tzv. Ruta de los Pueblos Blancos, neboli Cestě bílých vesniček. Ty se vyznačují svými bílými, květinami zdobenými domky a úzkými klikatými ulicemi. Při procházce obcí narazíte na mnoho prodejců, kteří se věnují výrobě zboží z trávy Espartogras a keramiky. Tyto výrobky jsou pro oblast Andalusie typické.

Romantická horská vesnička Frigiliana leží jen několik kilometrů od letoviska Nerja. Pravidelné autobusové spojení je odtud zajištěno také s dalšími středisky, jako je třeba Almuňécar, La Herradura nebo Torrox. Frigiliana navíc leží asi jen 55 km východně od Málagy – hlavního města celé provincie. Její návštěvu byste proto rozhodně neměli vynechat.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .