0
0

Filipíny se nacházejí v Tichém oceánu. Celé souostroví je vzdáleno od břehů Asie asi 1000 km. Filipíny jsou omývány čtyřmi moři, z východu Filipínským, ze západu Jihočínským a z jihu Suluským a Celebeským. Tři čtvrtiny povrchu státu zaujímají vysočiny. Nížiny se nacházejí pouze při pobřežích nebo v říčních údolích. Samotné souostroví se nachází v neklidné oblasti, vždyť na samotných ostrovech je 50 mohutných sopek. Nejvyšší z nich Apo (2954 m n. m.). Dalším známým vulkánem je smíšená sopka Pinatubo (1600 m n. m.). Její nejznámější erupce se odehrála v červnu 1991. Turisticky velmi oblíbená sopka je Mayon Volcano (2462 m n. m.). V současné době stejně jako nedaleký Bulusan vykazuje vysokou sopečnou aktivitu….. trosku teori z

Zdravím všechny doma, hlavně ty moje nejbližší….

Omlouvám se za malou komunikační pauzu, byl jsem trošku mimo. Něco na mě vlezlo, ale žádná filipínka to nebyla. Asi nějaká cestovatelská nemoc, stačilo se z toho jen pořádně vyspat. Ted už jsem ok.

Přiletěl jsem na letiště, kousek od hlavního města Manila. Je to letiště pro nízkorozpočtové lety. Cestuji tady vším možným, od autobusu, minibusu, motorek, lodí až po specifické vozy zvané Jeepneys. Filipíny jsou prostě jiné, než Malajsie. Nechci srovnávat, protože na všechny země nemám dostatek času. Ale je jasné, že už tu není ten komfort, systém, pořádek jak v Malajsii. Zatím na mě Filipíny působí svým chaosem, ale dovedu se tady orientovat. Už třeba jen to, že v hlavním městě není autobusové nádraží. O to pak zajímavější je najít si ten správný autobus. Silnice jsou v hlavním městě zcela ucpané. Mimo hlavní město a na ostrovech občas silnice i chybí, ale pokud neprší, dají se ty úseky projet.

V hlavním městě jsem se dlouho nezdržoval a jel jsem raději 100km jižně na ostrov Mindoro. Byl jsem v okolí Puerto Galera. Pěkné pláže, pěkné filipínky.

Jen tak pro zajímavost, taková společnice se dá pořídit za cca 200Kč. Možná i levněji, ale když nemám zájem, nesmlouvám.

Boracay

Pro někoho ráj na zemí, na mě už moc komerční exotika. Dovedu si představit své kamarády v nejednom luxusním hotelu podél pobřeží, kde jsou obsluhováni vyškoleným personálem. Proč nakonec ne, ale to snad až někdy příště…

Po pláži jsou stovky stánk; se vším možným, no a těch restaurací. Stále zkouším místní speciality a poznávám pro mě nepoznané. V letadle z Malajsie jsem se seznámil s jedním němcem, který už trvale žije na Filipínách. Napsal mi několik specialit, které musím vyzkoušet. Kdo by tedy nezkusil…

Zítra odjíždím, zkusím najít nějakou změnu. Ne že by mi lenošení u moře vadilo, ale to bych nic jiného nepoznal. Mám málo času, tak se posunu zas o kousek dál.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .