0
0

Malebná křivolaká horská vesnička Estellencs je skvělý výchozí bod pro výstupy na Puig de Galatzó (1026 m). Pitoreskní Estellencs je krásná vesnička na ostrově Mallorca. Kamenné domy jsou jakoby rozházené po úbočí Puig Galatzó.

Ve vesnici můžete navštívit tradiční restauraci Son Llarg, která se specializuje na mallorskou kuchyni. Pahorkatá asi kilometr dlouhá cesta vede z Estellencs k místní pláži – tedy skalnaté zátoce s křišťálově čistou vodou. Najdete zde také originální mallorský podnik s vyhlídkovou terasou – restauraci Es Grau.

Tip na výlet

Estellencs je oblíbenou základnou turistů a cyklistů nebo těch, kdo utíkají z Palma de Mallorca za relaxací. Za Estellencs stojí u cesty nejstarší protipirátská věž, Atalaya Ses Animes z 15. st. Ze stanoviště hlídek je výhled na nádherné horské pobřeží. Dál vede cesta přes Banyalbufar s rozsáhlými arabskými terasami.

Banyalbufar je oblíbeným východiskem pro horské túry. Obyvatelé této malé obce na úpatí hory Puig d´Esclop (900 m) se živí pěstováním obilí, mandlí a oliv. Pěstování vinné révy už ztratilo význam. Na umně založených terasách, pocházejících částečně ještě z arabské doby, dozrávají dnes místo hroznů spíš rajčata.

La Granja

Feudální panské sídlo z doby arabské nadvlády se stinnou zahradou a vodotrysky. Dnešní stavba zámeckého typu pochází ze 17. století. Každou středu a pátek je zde pořádána tzv. „Mallorská slavnost“ s vystoupením lidových tanečních souborů. Návštěvníci mohou pozorovat při práci tkalce, hrnčíře a krajkářky.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .