0
0

Na severním pobřeží ostrova Tenerife se nachází malé prázdninové letovisko El Sauzal. Leží v nadmořské výšce 1400 metrů a má asi 7400 stálých obyvatel. V okolí se rozkládá krásná a nedotřená příroda, která láká k pěší turistice. Díky stálým teplotám a příjemnému podnebí přitahuje turisty po celý rok, i během zimního období.

V El Sauzal panuje klid a pohoda, proto je oblíbeným a vyhledávaným místem dovolené pro všechny, kdo si chtějí odpočinout od ruchu a shonu velkých měst. V městečku turisté najdou vše, co potřebují ke strávení příjemné a pohodové dovolené. Jsou zde restaurace, kavárny, bary, obchody, supermarkety i možnosti večerní zábavy. K dispozici je také pošta, banka, lékárna i lékař. Typické kavárny a taverny ve staré části města lákají k ochutnávce místních specialit nebo ke sklence dobrého vína.

Můžete zde relaxovat na pláži, dovádět v mořských vlnách nebo vyzkoušet některý z vodních sportů. Pláže jsou spíše skalnaté, větší písečná pláž je vzdálená asi 20 km. Za malý poplatek máte možnost si zapůjčit lehátka a slunečníky.

Sportovně založení turisté jistě ocení nedaleké golfové hřiště nebo jízdárnu s možností projížděk na koni. Zajímavostí obce El Sauzal je muzeum vína Casa del Vino „la Baranda“.

Asi 16 km od El Sauzal leží městečko Puerto de la Cruz.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .