0
0

El Sauzal je jedním nejhezčích míst na ostrově Tenerife, leží na jeho severovýchodním pobřeží. Žije zde kolem 10 tisíc obyvatel. Centrum střediska je asi 300 m vysoko nad Atlantikem, na okraji jednoho útesu. Z této plošiny nad mořem je nádherný pohled na moře, na Valle de Los Ángeles a hluboko pod ním rozprostřený mys El Puertito.

Vedle místních vilových čtvrtí uvidíte panorama přes město Puerto de la Cruz až k severnímu výběžku pohoří Teno. Za pěkného počasí a jen malé přítomnosti mraků spatříte také 3718 m vysoký vrchol Pico del Teide. S trochou štěstí a v závislosti na ročním období můžete vidět tento vrchol ještě trošku „pocukrovaný“ sněhem.

Pod místní radnicí vytvořili obyvatelé El Sauzalu nádhernou zelenou plochu, která dosahuje až k vedle ležícímu farnímu kostelu Iglesia de San Pedro s jeho maurskou kupolí. K radnici se mohou návštěvníci dostat po širokém vyhlídkovém schodišti. Napravo i nalevo kvetou různé druhy palem, kaktusů, lilií, strelícií a jiných subtropických rostlin. Zjara vás přímo uchvátí svou kvetoucí nádherou. Celý vzhled této zelené plochy svědčí o zahradnickém umu místních obyvatel.

Další zajímavost obce se nachází bezprostředně u silnice Autopista del Norte, a sice vinařské muzeum Casa del Vino La Baranda. Byl tady obnoven historický statek z 16. století, který byl přebudován na muzeum této významné vinařské oblasti.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .