0
0

Ostrov El Hierro byl v dávných časech považován za konec světa. Je nejmenším obydleným ostrovem Kanárského souostroví. Na rozdíl od svých větších sourozenců se El Hierro nestal turistickým lákadlem. Tento fakt však rozhodně prospívá přírodě ostrova. Ta je na El Hierru velmi rozmanitá. Naleznete zde přírodní bazénky, v kterých se můžete osvěžit, uvidíte banánové plantáže, vinice, piniové lesy. Ani El Hierro nezapře svůj sopečný původ, takže narazíte také na lávové potoky nebo na mohutné skály a útesy, které jsou pozůstatkem sopečného kráteru. Celý ostrov je pod ochranou UNESCO a pokud jste milovníky krásné a divoké přírody, jistě pro vás bude návštěva tohoto ostrova nezapomenutelným zážitkem.

El Hierro na invazi turistů není ještě připraveno. Může svým hostům nabídnout zhruba 800 míst. Odletíte-li nakonec přece jen na tento ostrov, znamená to, že milujete nespoutanou přírodu, která na mnoha místech představuje nádherné scenérie, kam se přes hustotu porostů nedostanete jinak než po vlastních nohou. Kromě pěší turistiky vás může na jihu ostrovu nalákat mořská rezervace – velmi vhodná pro potápění. Potápěči si oblíbili místečko La Restinga, což je rybářská vesnice, takže kdybyste se chtěli potápět do vln a našlo by se pro vás jedno z těch osmi set míst, víte kam zamířit.

Ostrov si velmi oblíbili pěší turisté, kterým El Hierro nabízí velmi proměnlivou krajinu na malém území. Na El Hierro míří také potápěči, podle mnohých z nich je zde jedna z nejhezčích potápěčských lokalit v celé Evropě. Pokud Vás více než podmořský svět láká poznávání historie, nenechte si ujít archeologické nálezy na El Tagoro. I když koupání v moři je zde příjemné, písečné pláže se na ostrově nevyskytují. Pro dokonalou relaxaci můžete navštívit oblíbené lázně Sabinosa. Určitě si nenechte ujít vyhlídku Mirador de la Peňa, která převyšuje vše ostatní na ostrově a je z ní nádherný výhled. Za pozornost určitě stojí také hlavní město Valverde.

Valverde je hlavní město El Hierra. Zvláštností je, že je situováno do vnitrozemí. Všechny ostatní ostrovy většinou mají hlavní města na pobřeží. Jde o mimořádně klidné město, které je velmi často celé zahaleno v mlze. Nejvýznačnější památkou tu je Iglesia Sana María de la Concepción – kostel, který byl vystavěn roku 1767. Pořádně si prohlédněte barokní oltář – stojí za to! Naproti najdete radnici. Stavěla se celých 30 let!

Setkáte se tu v hojné míře s uměleckými řemesly (hrnčířství, řezbářství). Ostrov žije hlavně zemědělstvím. Pěstuje se zde vinná réva, banány, madle, broskve atd. Samozřejmě, že důležitý je hlavně rybolov. Máte-li rádi víno, nezapomeňte v této oblasti ochutnat víno. Je velmi proslulé a dobré.

Tip na výlet

Sabinosa

I zde si užijete poměrně hodně klidu. Je to krásné místo pro procházky přírodou. Odtud se vám rozevře nádherný pohled na záliv El Golfo.

Čím je zajímavé toto místo? Proč byste ho měli navštívit? Má léčivou vodu! Poze de la Salud neboli studna zdraví má vodu, která se vyznačuje vysokou radioaktivitou a místní tvrdí, že dokáže léčit různé nemoci. Zkuste ji a sami usuďte, zda je o místní povídačku, nebo zda je na tom něco pravdy. Právě díky léčivé vodě byl roku 1996 zřízen hotel pro turisty, kteří chtějí uvolnit a léčit své tělo a mysl v „zázračné“ lázni.

Zajímavými místy v okolí jsou např. Playa de Arenas, Playa de Verodal, Los Lianillos nebo Charco Azul.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .